wydawnictwofronda.pl

wydawnictwofronda.pl

Poniewierani, osaczani, tropieni. Uwięzieni a niepokonani. Bohaterów tej książki łączy polski gen wolności. Przedzierali się przez ostępy Syberii i piaski irackich pustyń. Ukrywali w bagażnikach samochodów dyplomatycznych i zamarzali pod podwoziem TIR-a by dotrzeć do miejsca, w którym mogliby oddychać swobodnie:

- Ochotnik do Auschwitz. Witold Pilecki ucieka z najbardziej strzeżonego obozu zagłady
- W bagażniku ambasadora. Krystyna Skarbek, ulubiony szpieg Churchilla, wymyka się  Niemcom z Budapesztu
- Panowie, jesteście wolni… Rozbicie więzienia UB i wielka ucieczka aresztantów z katowni w Kielcach w 1945 roku
- Niewiarygodna eskapada. Exodus Sławomira Rawicza i Witolda Glińskiego z Syberii w czasie II wojny światowej
- Niezwykły kurier, Dobry Człowiek. Ucieczka Ludwika Niemczyka z PRL
- Muszę opuścić Polskę. Perfekcyjny plan kompozytora Andrzeja Panufnika
- Brawurowa ucieczka małolatów spod władzy Jaruzelskiego. 300 mil Adama i Krzysztofa Zielińskich pod podwoziem tira
- Operacja Samum. Tajna akcja ewakuacji amerykańskich i brytyjskich agentów z Iraku przeprowadzona przez polski wywiad w 1990 r.
Wydawnictwo Fronda i prawymsierpowym.pl polecają!
Nie ma takich więzień, z których Polacy nie potrafiliby uciec, ani trudności, których nie zdołaliby przezwyciężyć. Ryzykowali własne życiem, żeby pomóc innym. Wielka sztafeta pokoleń ludzi wolnych.
O autorach
Teresa Kowalik – urodziła się w 1956 roku w Jaszczwi w województwie podkarpackim. W 1980 roku ukończyła Uniwersytet Śląski na wydziale Filologii Romańskiej. Z zawodu jest nauczycielką języka włoskiego
i francuskiego. Mieszka w Katowicach. W naszych wydawnictwach wspólnie z Przemysławem Słowińskim opublikowała m.in.: „Dragi i wojna. Narkotyki w działaniach wojennych”; „Czas dobiega końca”; a także „Skąd nasz ród” i „Królewski dar.”
Przemysław Słowiński – urodził się w 1959 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia prawnik, wykonywał wiele zawodów. Autor książek biograficznych. W naszej grupie wydawniczej opublikował m.in.: „Nikola Tesla. Władca piorunów”, „Antoni Gaudi. Czarodziej architektury”, „Kobiety wywiadu” i „Książe przygody” -  biografię Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.