wpolityce.pl

wpolityce.pl

Dziennikarze lewicowi zachwyceni są wczorajszym występem niejakiego Adriana Zandberga. Lis i spółka mówią wręcz o narodzinach nowej gwiazdy, tym bardziej, że jedna lewicowa gwiazdka nieco wczoraj przybladła, bo wczorajszy występ Nowackiej na kolana nie rzucił. Skoro Lis podniecił się tym występem oznacza to jedynie tyle, że na lewicy nie ma już żadnej nadziei. I dobrze.

Nad Zandbergiem nie ma co się zbytnio rozwodzić, bo on i jego kompani to margines. Zastanawiam się jednak, co tak naprawdę dzieje się z lewicą w Polsce. Co prawda liczę na jej słaby wynik wyborczy, że ZLEW to skrót adekwatny do tej formacji, ale to nie jest już ta lewica, która kiedyś miała swoje wyraziste poglądy. Lewica miała swego czasu szczytne hasła. Co z lewicą upominającą się o najbiedniejszych? Co z lewicą walczącą o prawa pracowników? Co z lewicą upominającą się o niesłusznie eksmitowanych? Gdybym dobrze życzył lewicy to powiedziałbym tak jak niegdyś jeden z jej guru – nie idźcie tą drogą. Ale że lewicy życzę tylko źle, to w cichości serca cieszę się z coraz bardziej absurdalnych pomysłów lewaków.

Dziś lewica to przede wszystkim walka z Kościołem, ciągłe gmeranie przy sprawach okołorozporkowych, zastanawianie się czy płeć ma znaczenie, bezrozumne umiłowanie zwierząt. Lewica pogubiła się całkowicie. A razem z nią Platforma Obywatelska, która rzekomo uchodziła za partię prawicową, a tak naprawdę PO pod względem światopoglądowym to czysta lewica. Choćby to ciągłe powtarzanie przez Kopacz w czasie debat, ze jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy to w Polsce będzie państwo wyznaniowe. Kopacz odjechała i to całkowicie. A czy ustawa o uzgodnienie płci (dzięki Bogu nie przeszła) to nie ukłon w stronę lewicy? A in vitro? A pigułka „po”? Wszystko to realizacja utopijnych i chorych wymysłów lewaków uczynionych przez rzekomo prawicową partię. Cyrk na kółkach.

Gdzie podziały się lewicowe postulaty? Ano jedyną partią, która dziś upomina się o najbiedniejszych jest PiS. I jeśli ktoś o lewicowych poglądach (ale tych w dawnym rozumieniu) nie wie na kogo głosować, to nie ma wyjścia i musi poprzeć PiS. A że PiS jest też jedyną partią prawicową (szczególnie pod względem światopoglądowym) to nie pozostaje nic innego tylko wybrać PiS.

A Lis, Żakowski, Michnik, Olejnik, czy też ulubienica lewaków, niejaka Lewicka z TVP INFO niech dalej robią swoje, Dobra robota! Dziękujemy, drodzy nadredaktorzy!