wpolityce.pl

wpolityce.pl

Spójrzmy na współczesną Polskę: do 4 milionów osób chorych na depresję, samobójstwa wśród nieletnich, 2 miliony osób na emigracji (zapewne więcej), w roku 2020 Polacy wypili miliard tzw. „małpek”, w 2020 r. wydano w Polsce o 2,5 mld zł więcej na alkohol niż rok wcześniej (pada kolejny mit, że młodzi ludzie nie piją alkoholu, że nie lubią wódki.

W Polsce trwa pandemia alkoholizmu, co ciekawe wzrosła ona po roku 1989, bo na sprzedaży alkoholu można bardzo dobrze zarobić…), przestępstwa seksualne w szkołach, ponad milion (według oficjalnych danych) osób bezrobotnych, w ostatnim czasie 1,5 miliona Polaków wzięło pożyczki pod zastaw w lombardach…

Wolna i suwerenna Polska? Polacy są wolni, ale np. od dobrej pracy.

Wejdźmy w rzeczywistość tego państwa. Wychodzę  z domu, po lewej auchan, po prawej kaufland, za plecami biedronka, 100 zł nie wystarcza na potrzebne zakupy… jaka ta nowa Polska miała być, a jaka jest? Wszystkie media „pompują” wizerunek sytego i zadowolonego Polaka. A jak minie ten zły Covid to przecież „będzie tak jak było” czyli SUPER! Kapitalizm zagranicznych korporacji i rodzimy kapitalizm kolesiów tworzą państwo z dwoma społeczeństwami. Z jednej strony przeróżni znajomi, mniejsi i więksi, ze swoimi „mini – państewkami”, z drugiej reszta.

A polityka zagraniczna? Weźmy pod lupę dwa największe „zwycięstwa” z ostatnich trzech dekad. Wejścia Polski do UE i NATO, UE ostatnio mało mobilna w walce z pandemią, mało mobilna we …wszystkim. A NATO? Czy w momencie prawdziwej wojny rosyjsko – ukraińskiej czy rosyjsko – polskiej wykona jakieś ruchy? Jednak jest to wątpliwe.

Na razie mniejszość ludzi jest zmęczona tym stanem, poszukują nowej idei.
A większość? Większości wystarczy …nowy telefon. Formacja ustrojowa powstała w wyniku transformacji chyli się ku końcowi, na razie jest jeszcze wspierana przez kapitał i organizacje siłowe oraz prymitywną, ale wszechogarniającą propagandę, to na pewno już obumiera ona społecznie, już jest to widoczne, dzieje się na naszych oczach… jaka będzie Polska, np. w 2044 roku?

Solidarnościowa rewolucja lat 80. zgnieciona przez państwa zachodnie i PRL-bis musi się odrodzić, powrócić do swoich korzeni, tych prawdziwych…

Już dziś zaczyna panować przekonanie o latach niewykorzystanych, o trzech straconych dekadach… Ale ta Nowa Polska musi się odrodzić w stopniu radykalnym. Nie można ciągle remontować domu w którym się mieszka, trzeba go zburzyć i zbudować NOWY.

O I RP, o II RP, nawet o PRL-u można powiedzieć parę dobrych słów, ale o nowej III RP nie można tego uczynić, tak często są powtarzane sformułowania o jej wyzwoleniu z komunizmu i obecnej wolności, ale to kraj którego naprawdę nie ma i wydaje się, że długo nie będzie. Powtarzanie kłamstw, nie powoduje, w dalszej perspektywie, wbudowania ich w świadomość ludzi, wywołuje skutek odwrotny, chęci zmiany takiego stanu rzeczy. Oby taka chęć, i to w wymiarze praktycznym, nadeszła jak najszybciej.

P.S. Wkrótce ukaże się tekst polemiczny względem tego co napisał Mariusz. Chyba nie jest aż tak źle, jak to widzi redaktor… A może dojdziemy do tych samych wniosków??? Wkrótce druga strona medalu.