rozaniecdogranic.pl

rozaniecdogranic.pl

Szykuje się kolejne wielkie i ważne wydarzenie. Przygotowania idą pełną parą. Wszystko będzie miało miejsce już 7 października wokół… granic Polski.

Kiedy usłyszałem, że główną rolę w całej inicjatywie odgrywają Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz to pomyślałem: solidna firma. A gdy cała sprawa uzyskała pełne poparcie Episkopatu Polski to już nie maiłem wątpliwości, że sprawa jest słuszna i potrzeba ją nagłośnić. Tym bardziej, że rok temu, gdy na ulice naszych miast wyszły tysiące ludzi w ramach czarnych proaborcyjnych protestów, to właśnie wyżej wymienieni byli wśród głównych organizatorów Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, gdzie zjechało ponad 100 tysięcy ludzi. Inicjatywa zorganizowana szybko i spontanicznie, co ciekawe bez wsparcia organizacyjnego hierarchii kościelnej, ale za jej aprobatą, pokazała siłę i sprawność organizacyjną działaczy i środowisk katolickich.

Kim są inicjatorzy tych akcji? Maciej Bodasiński to znany reżyser dokumentalista i producent filmowy, umiejętnie poruszający tematykę wiary i duchowości. Jego filmy, wyprodukowane wspólnie z Lechem Dokowiczem, takie jak Duch czy Ja Jestem, w sposób bardzo subtelny ukazywały sferę kontaktu człowieka z Bogiem, sferę cudów i uzdrowień. Jest w tych filmach jakaś wewnętrzna harmonia, spokój, głębia wiary i otwarcie na uzdrawiające działanie Boga, a wszystko w ramach katolickiej ortodoksji. Z kolei dokument Egzorcyzmy Anneliese Michel, wywołał duże poruszenie odbiorców i przyczynił się do przypomnienia wiernym o realnej obecności szatana w świecie. Lech Dokowicz to również reżyser i producent filmowy, którego świadectwo nawrócenia sprzed lat do dziś wywołuje żywe reakcje. Człowiek, który zrobił oszałamiającą karierę w Niemczech w przemyśle muzyki techno, poznał drugą, demoniczną sferę tej działalności, co przyczyniło się do jego gwałtownego nawrócenia i powrotu do Polski będącej, jak sam określił, ziemią Maryi.

Kolejna inicjatywa Bodasińskiego i Dokowicza – Różaniec do granic, przygotowywana już z dużym wyprzedzeniem, w oparciu o diecezje i parafie ma dużo szerszy zasięg i jakże imponujące rozmiary! Otóż 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej wierni zgromadzą się o godzinie 10:30 w wyznaczonych kościołach przy granicach Polski, by po Mszy św. udać się do wyznaczonych stref modlitwy blisko granicy (których będzie około czterech tysięcy) i rozpocząć o godz. 14:00 odmawianie różańca. Organizatorzy liczą nawet na milion zaangażowanych w modlitwę osób. Inicjatywa Różaniec do granic wypływa z wiary w ogromną moc tej modlitwy, która jest ważna nie tylko dla nas indywidualnie, ale i dla całej naszej Ojczyzny, tak zagrożonej licznymi plagami. Dokowicz podkreśla jednak, że: z drugiej strony niesiemy dar modlitwy do świata, który znajduje się poza granicami naszego państwa. Modlimy się więc o nawrócenie Polaków oraz wszystkich innych narodów (źródło: niedziela.pl).

Czasy są przełomowe i trudne a wiele wskazuje że jesteśmy na jakimś dziejowym zakręcie. W takich chwilach w naszej historii zawsze zbliżaliśmy się do Boga i Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz do informowania o nim bliskich i znajomych.

Tutaj wszelkie szczegółowe informacje o całej akcji: http://www.rozaniecdogranic.pl/start