bialykruk.pl

bialykruk.pl

Wydawnictwo BIAŁY  KRUK zaprasza na spotkanie związane z premierą książki Janusza Szewczaka „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” w poniedziałek 29 lutego o godz. 12.30 w  Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.

W spotkaniu wezmą udział, wypowiedzą się i będą odpowiadać na pytania dziennikarzy:

Janusz Szewczak – autor książki, poseł na sejm RP;

Andrzej Jaworski – poseł na Sejm RP, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych;

Prof. Witold Modzelewski – członek Narodowej Rady Rozwoju;

Maciej Pawlicki – prezes Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”;

Jan Pietrzak – wybitny aktor i satyryk, felietonista, autor książki „Śmiech i złość”;

Leszek Sosnowski – prezes Wydawnictwa Biały Kruk.

Świetny publicysta i znakomity ekonomista, obecnie przewodniczący Sejmowej Podkomisji ds. Instytucji Finansowych – Janusz Szewczak – napisał książkę, która wstrząśnie wieloma Czytelnikami. Nie zdajemy sobie bowiem sprawy w jak kruchym świecie żyjemy, jak niewielu ludzi trzyma cały ten świat w garści, jakich niewyobrażalnych spekulacji dopuszczają się wielkie, międzynarodowe korporacje. Autor stanowczo upomina się o uczciwe i przejrzyste zasady funkcjonowania banków. Pisze o sprawach trudnych i skomplikowanych z typową dla siebie swadą. Odważna książka, otwierająca oczy i budząca wielki niepokój. Na szczęście Autor dostrzega też szansę wyrwania się z macek bankowej ośmiornicy.

 

Przedstawiciele redakcji otrzymają egzemplarze recenzenckie książki „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy”

 

Sylwetka Janusza Szewczaka (właśc. Jan Szewczak) – prawnik, analityk gospodarczy, publicysta ekonomiczny, autor i współautor kilku książek, specjalista z zakresu finansów, prawa finansowego, bankowości i makroekonomii. W latach 1977-99 był pracownikiem naukowym i wykładowcą Zakładu Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wykładał także w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. Był współpracownikiem i doradcą zarządu Telewizji Polskiej, członkiem zarządu jednej ze spółek zależnych PZU. Autor ekspertyz i opinii Sejmowych Komisji Śledczych ds. Nieprawidłowości w Procesie Prywatyzacji Sektora Bankowego w Polsce oraz ds. Prywatyzacji PZU SA. Związał się z systemem spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, zostając w 2009 r. Głównym Ekonomistą Kasy Krajowej SKOK. Funkcję tę pełnił do czasu otrzymania w wyborach parlamentarnych w 2015 r. mandatu posła VIII kadencji w okręgu chełmskim z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jest obecnie przewodniczącym Sejmowej Podkomisji ds. Instytucji Finansowych, a także członkiem trzech zespołów parlamentarnych: ds. praw pacjentów, ds. rozwiązywania problemów mieszkańców tzw. Polski powiatowo-gminnej oraz tradycji i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Janusz Szewczak jest zapalonym wędkarzem, który ma w swym bogatym dorobku wiele cennych trofeów wyłowionych w licznych morzach i oceanach. Były świetny sportowiec, dżudoka, akademicki wicemistrz kraju, posiadacz czarnego pasa (II dan).