m.niezalezna.pl

m.niezalezna.pl

Jest godzina 20.05. Nic jeszcze nie wiadomo. Co prawda piszą, że krakowska kosztuje 55, ale ile w tym prawdy nie wiadomo. Tuż po Wiadomościach lecą reklamy, wśród nich promuje się Orange, którego twarzą jest Karolak, czyli człowiek Komorowskiego. Oczywiście nikt nie powie, że to łamanie ciszy wyborczej, bo przecież to reklama Orange, a nie reklama Komorowskiego.

W telewizjach gadają o głupotach, bo przecież cisza wyborcza niejako zmusza je do pozorowania. Nie leje się jad, jak choćby ten z piątku, kiedy to obiektywna TVP INFO zaprosiła czterech ekspertów, spośród których tylko jeden był za Andrzejem Dudą i trzech dziennikarzy, z których jeden był w miarę neutralny, a dwoje za Komorowskim. Moderator dyskusji oczywiście też za Komorowskim. Wszystko w porządku, prawda? Do północy trwała kampania zachęcania wyborców Komorowskiego i zniechęcania do Dudy. Kto nie widział, niech obejrzy, bo był to przykład skrajnego chamstwa telewizji publicznej. Od lat nie płacę abonamentu i przyznaję, że ostatnia kampania i sposób jej pokazywania sprawiła, że żadna siła mnie do tego nie zmusi. Tak skrajnie nieobiektywnej telewizji nie było od czasów PRL. Nawet za rządów SLD odrobina obiektywizmu była jednak zachowana.

Jest 20.15. W telewizjach pokazują jak to trwają przygotowania do wieczoru wyborczego. Dalej nic nie mówią i pokazują studia od kuchni. Typowa zapchajdziura. Wśród komentarzy na forach pojawiają się i takie, że po 26 latach w końcu upadnie III RP. Oby, oby. Jakaś pani gada o tym, że frekwencja przekroczy 55 proc.

W Kowalach zmarła 80-letnia kobieta. W związku z powyższym cisza wyborcza potrwa do 22.30. To pewnie pozwoli na „podrasowanie wyniku” miłościwie nam panującemu, ale według wszelkich sygnałów 24 maja Polacy w końcu wybrali dobrze, ale PKW chce jeszcze zrobić swoje, stąd to przedłużenie ciszy wyborczej. Ponoć krakowska-myśliwska 55:45. Oby, oby.

Jest godzina 20:35. I jak tu się zachować? Przecież we wszystkich lokalach wyborczych już będzie po wyborach. Cezary Gmyz pisze, że już pozamiatane, Michał Szczerba (poseł PO) pisze, że Antoni mrozi szampana, Jarek czyści kieliszki, a Krystyna robi sałatkę i zachęca do mobilizacji, co z pewnością jest złamaniem ciszy wyborczej. Łukasz Warzecha pisze, że czuje zmianę. Coś proszę Państwa wisi w powietrzu. Idzie nowe.

Jest 21.01. Czyżby podwawelska była za droga i trzeba obniżyć jej cenę? Jeszcze chcą wcisnąć myśliwską ze WSI i to za ponad 50 zł? Kto to kupi? Kończę. Najwyżej coś uzupełnię… Oby PKW niczego nie uzupełniała…

Przepraszam za chaos, ale wynikał on wyłącznie z przekazywania informacji na żywo…

W oczekiwaniu na wyniki, trzeba jeszcze wspomnieć o serialu Ranczo, które właśnie leci na TVP1 (godz. 22). Jakież to prawdziwe i jeszcze ten bezbłędny transparent: głosuj na Dudę :) . Pewnie sztab Bronka oskarży TVP, że wyniki wyborów zostały wypaczone. Ostatnie wieści są takie, że 53:47 dla Dudy.

P.S. Potwierdziło się :) . 53:47!