hej-kto-polak.pl

hej-kto-polak.pl

Z kraju

Czekaliśmy wszyscy w napięciu, ale już wiadomo, że wystartuje. Z bulem i nadzieją ogłosił, że ponownie będzie ubiegać się o urząd prezydenta RP. Yes, yes, yes.

W związku z powyższą informacją Rada Języka Polskiego postanowiła wydać Słownik Ortograficzny. Patronem będzie oczywiście prezydent.

Oburzona Elżbieta Bieńkowska. Dzwoniła Ela do swoich urzędników po godzinie 16 a tam wszyscy ją olali. W Polsce było to niedopuszczalne, bo przecież podlegli jej pracownicy odbierali telefony w nocy o północy. W eurokołchozie prawo pracy obowiązuje, ale już w polskim grajdole niekoniecznie.

PKW ręcznie będzie liczyć głosy. Ale po co liczyć? Po co w ogóle przeprowadzać wybory? Przecież i tak wiadomo kto wygra.

Przypominamy Państwu, że prezydent Bronisław będzie jednak kandydował na prezydenta. Kamień z serca, czyż nie?

Andrzej Biernat (minister sportu) ma kłopoty. Ponoć na ogonie siedzi mu CBA a chodzi o luksusowy samochód. To ma luksusowy samochód i pewnie do tego szybki, to nie potrafi zgubić tego ogona? Słaby minister!

Ogórek ma przemówić w Walentynki. Prezydent Ogórek – historia by nam tego nie wybaczyła. Choć są i tacy, którzy twierdzą, że jak nie może być mądrze, to niech chociaż będzie ładnie.

Komorowski kandyduje, ale nie jest on jedynym mocnym kandydatem. Tym drugim, tą drugą jest przecież Anna Grodzka, vel. Krzysztof Bęgowski. Dwa w jednym – hasło już jest.

Trudny wybór. Bronek czy AnnoKrzysztof? Wybór między dżumą a cholerą.

Ojciec, prać? Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej na pewno tego zabroni. To już nawet prać nie będzie można. Lewacy nie dość, że durni to jeszcze będą śmierdzieć.

A tak swoją drogą, czy naprawdę ktoś uważa, że taka konwencja zmusi pijaka do tego, żeby nie lał swojej żony? Daremne żale, próżny trud.

Ponoć Donald T. lał swoją żonę, że aż wióry leciały. Bronek wygląda na ofiarę przemocy domowej. Kopacz ma takie nazwisko, że nie ma wątpliwości co do jej pozycji w związku. Wychodzi na to, że powinna powstać Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec mężczyzn…

Najwięcej frankowiczów jest w miastach, które głosowały na PO, czyli kredyty w tej walucie wzięły osoby młode, piękne i wykształcone. Cóż, wkrótce będziecie goli i weseli. Współczujemy tak po ludzku, ale za głupotę niestety się płaci.

A II linii metra jak nie było, tak nie ma. Będzie zaraz po feriach. Ale w którym roku?

Ze świata

Na Ukrainie wrze. Sprawą zainteresował się Hollande. Gdyby w 2008 r. posłuchano L. Kaczyńskiego nie byłoby wojny, Rosja siedziałaby potulnie w kącie. Wówczas Sarkozy zdębiał, a dziś to Komorowski zajmuje się sadzeniem dębów.

Świat zastanawia się co zrobić z Ukrainą. Do ataku przystąpiła Merkel. Jak już Niemcy angażują się w takie spory, to nic dobrego z tego nie wyniknie.

Jak tak dalej pójdzie, Niemcy stwierdzą, że  do nich należy część Polski – te słowa Władimira Kliczki (bokser, przyp. red.) wcale nie muszą być wzięte z kosmosu. Niektórym przydałby się cios prawymsierpowym.pl, tak dla otrzeźwienia.

Niektóre pomysły Putina są naprawdę mądre. Ostatnio zabronił przychodzić chorym ministrom do pracy. W Polsce pracodawca obraża się na chorego pracownika, bo ten choćby zdychał ma pracować.

Sport

Tomaszewski przeszedł do PO. Na stare lata całkiem mu odbiło. W Łodzi to naprawdę ciężkie są przypadki, bo Janek dołączył do Stefana. Może tak pavulonu obydwu panom?

Justyna Kowalczyk od momentu kiedy nawiązała współpracę z Gazetą Wyborczą (pisze tam swoje felietony) wyraźnie straciła formę. Tak to jest, gdy ktoś znajdzie się w odmętach papierosowego dymu Adama M.

Dowcip nie autora, ale ciekawy. Gdzie Hiszpanie widzą medal? Za Szybą. Polakom gratulujemy. Nie patrzyli na żadne konwencje i zlali Szwedów, Chorwatów, Rosjan i Hiszpanów.

Wola walki polskich szczypiornistów była niesamowita. W tym momencie zgodzić się należy z hasłem, że jedna Polak potrafi.

Bielecki z jednym okiem, Grabarczyk poobijany, Szmal wart każdej kasy. Jeszcze raz dziękujemy za emocje.

Lewandowski cieniuje w Bayernie, Milik w Ajaksie. Zbliżające się mecze reprezentacji będzie trzeba wygrać. Uda się chyba tylko NaWałka (inaczej nie da rady).

Pogoda

Od trzech miesięcy listopad w Polsce. A gdyby tak dobrze policzyć to od ponad 7 lat.

Metro będzie w lutym. Albo nie będzie, bo w lutym będzie mhróz.

In vitro zmroziło opinię publiczną.

Ważne, że Bronek i Anka kandydują. Tych dwóch, a może tych dwoje, na pewno rozgrzeją Polaków.