bialykruk.pl

bialykruk.pl

5 sierpnia br. o godz. 12 zapraszamy serdecznie do siedziby wydawnictwa Biały Kruk przy ul. Szwedzkiej 38 w Krakowie na uroczystą premierę albumu „Mazury. Między niebem a wodą”. Autorem fotografii jest Waldemar Bzura, autorem tekstu jest dr Jerzy Kruszelnicki. Są wakacje i wielu z nas podróżuje po Polsce. Nie tak dawno polecaliśmy Państwu album o Krakowie, dziś wędrujemy na pn.-wsch. Polski, aby oddać się urokom przepięknych Mazur. Kto nie był niech żałuje i myśli nad tym, żeby się wybrać. Kto był niech przypomni sobie te niezapomniane widoki.

Album liczy 240 stron, na których znajduje się 310 zdjęć. Papier kredowy, błyszczący, twarda oprawa, lakierowana obwoluta gwarantują niezapomniane doznania.

Mazury to okolone sitowiem jeziora, bory i puszcze, malownicze poranne mgły, klucze bocianów, żurawi i kormoranów, tajemnicze jelenie, łosie czy groźne wilki. Próżno by szukać drugiego takiego fotografika jak Waldemar Bzura, który z tak ogromnym zapałem i wytrwałością, a także z prawdziwym artyzmem utrwala wyjątkowość flory oraz fauny tego regionu. Żyjący na Mazurach W. Bzura jest znawcą zachowań ptaków i zwierząt, dzięki czemu mógł je podpatrzeć w sytuacjach, jakich nie ujrzy nigdy zwykły turysta.

Album jest też wyrazem nadziei autorów i wydawcy, że to piękno Mazur uda się ocalić, co wspiera również tekst dr Jerzego Kruszelnickiego, światowego działacza ochrony przyrody. Dzieło ma także służyć jako narzędzie promocji Polski w świecie, stąd 3 wersje językowe: polska, angielska i niemiecka.

Podczas spotkania o frapującej pracy nad swoim dziełem opowiadać będzie Waldemar Bzura. Wykład „Czy przyroda Mazur zginie?” wygłosi dr Jerzy Kruszelnicki. Album rekomendować będzie mistrz fotografii Adam Bujak (autor album pt. Tysiącletni Kraków, który niedawno promowaliśmy na stronie). W spotkaniu wezmą udział także prof. Zygmunt Denisiuk, wybitny działacz przyrody, założyciel Instytutu Ochrony Przyrody PAN, prof. Róża Kaźmierczakowa, red. Polskiej Czerwonej Księgi Roślin PAN, prof. Krzysztof Szczerski, poseł PiS. Przybędą również wybitni przedstawiciele Kościoła, organizacji turystycznych, samorządu oraz krakowskiego świata kultury i mediów. Zapraszamy serdecznie.