3obieg.pl

3obieg.pl

Z kraju

25-letnią wolność chętnie zamienię na nowszą .

4 czerwca wyłazi już bokiem. Wolnością też można się zachłysnąć.

Niezły mówca z Bronka. Jego monologu słuchało pewnie z 500 osób. Wytrwał jedynie mówca.

Sporo na głowie miał ostatnio Bronek, bo i Jaruzela trzeba było pożegnać, i Obamę przywitać, i Obamę pożegnać. Łączymy się z nim w „bulu”.

Podniecenie w mediach sięgnęło zenitu. Teraz tylko ślub Kasi Tusk i wakacje.

Pocieszyła się władza tym 4 czerwca a lud pracujący miast i wsi musiał tyrać. Daliby chociaż wolne w pracy, ale gdzie tam. Taka to wolność w niewoli.

Z odzyskanej wolności cieszy się… no właśnie kto się cieszy. A już wiem, Tusk, Komorowski, Kopacz, Sikorski cieszą się z wolności. Ale już niedługo.

25 lat temu komuna została aresztowana na 25 lat, ale w związku z tym, że podjęła współpracę postanowiono ją uczynić świadkiem koronnym. I tak to od 25 lat ma komuna parasol ochronny.

25 lat temu upadła komuna. Szkoda, że na 4 łapy, ale dobrze, że jednak upadła.

Wolność słowa w Polsce jest tak rozwinięta, że jak tylko rozwieszono plakat, na którym napisane było, że w 2010 r. ruscy zabili prezydenta, to od razu nakazano ów plakat zwinąć. Wolność słowa zwijająca się…

Były europoseł Kurski rozwodzi się. Czyżby ktoś nagrał nocną zmianę i nie był to Kurski? Coś ta Solidarna Polska ma problem z trzymaniem ptaszka na uwięzi.

Kariery polityczne postanowili zawiesić lub zakończyć Migalski i Kurski. Kwaśniewski i Celiński postanowili się wycofać, cokolwiek to znaczy. A może to nie była ich decyzja, tylko wyborców?

Sikorski jak przystało na szefa dyplomacji zachował wszelkie standardy dyplomatyczne i postanowił skomentować brak J. Kaczyńskiego na przemówieniu Obamy. Minister tweetuje, a może warto, żeby najpierw pomyślał?

New York Times (NYT) podał, że Sikorski jest nadzieją. Nie doczytałem dokładnie o co chodzi, ale domniemywam, że chodzi o tweetowanie. Redakcja prawymsierpowym.pl nadaje Radkowi tytuł Twistera roku. Twister to film o łowcach tornad. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Minister Sikorski? Nie, Twister Sikorski. Brzmi dumnie, prawda?

Ostatnie dni Tusk spędził nieco w cieniu. Czyżby Słońce Peru przygasło?

Ze świata

A na świecie nic się nie dzieje, bo przecież cały świat był w Polsce.

Ten cały świat to ledwie 50 delegacji (na ok. 200 państw), wśród nich zabrakło kogoś znaczącego z UE. Frekwencja dygnitarzy brukselskich była wprost proporcjonalna do frekwencji w ostatnich wyborach do PE w Polsce.

Świat się kręci wokół Polski. Taki idzie przekaz w mediach a jak zapytać, gdzie ta Polska, to zapada cisza.

Putina w Polsce nie było. Dlaczego? Ano dlatego, że Putin realizuje przepowiednię bardzo mądrego, ale równocześnie bardzo nielubianego polityka (nikt nie jest prorokiem we własnym kraju), który w 2008 r. powiedział, że Rosja najpierw zagrozi Gruzji, potem Ukrainie, potem krajom bałtyckim a potem może i Polsce. Wszyscy grożą sankcjami, bojkotem a Wladimir robi swoje.

Na Ukrainie dalej się piorą, ale do końca nikt nie wie kto z kim i o co.

Minister rolnictwa, niejaki Marek Sawicki ma rozmawiać w Kijowie o wznowieniu eksportu polskiego mięsa. Czyżby mięso armatnie już się skończyło?

W roku szkolnym 2014/2015 Polska otrzyma na realizację unijnego programu „Owoce w szkole” 20,5 mln euro. Oczywiście będą to owoce z UE a nie z Polski, bo przecież dzieci nie lubią polskich truskawek, polskich jabłek, czy mirabelek (pozdrawiamy Niesiołka) za to wolą greckie pomarańcze, francuskie winogrona i mandarynki z Hiszpanii.

UE wybudowała w Polsce drogi, teraz jeszcze żywi nam głodne dzieci.

Sport

Za tydzień rusza mundial w Brazylii. Centrum wydarzeń przeniesie się z Warszawy do Rio de Janeiro.

Komu kibicują poszczególni politycy? Tusk Niemcom, Sikorski Rosjanom, Sienkiewicz Turkom, Szwedom i Rosjanom (choć tylko ci ostatni zagrają), Graś rzecz jasna Niemcom, Szczurek (minister finansów) Szkotom (ze względu na ich skąpstwo), ale ich też nie będzie.

Twister Sikorski zabiega o to, żeby Polska jednak wystąpiła na mundialu. Negocjacje trwają.

Mistrzem Polski w sezonie 2014/2015 (to nie żadna pomyłka) została Legia Warszawa. Polska to bardzo przewidywalny kraj, w którym na rok przed rozstrzygnięciami wiadomo kto wygra. Podobnie jest z wyborami.

Otylia popłynęła a Maciej Ż. skiksował. Jak kariery polityczne się szybko zaczęły, tak też i skończyły.

Polska drużyna nie grała 18 lat w Lidze Mistrzów. To dopiero jest wolność – nikt nie będzie nas zmuszał do wstępowania do jakiejś Ligi!

Zorganizowano bieg wolności na dystansie 25 km. Rozumiem, że jak będzie 125-lecie odzyskania wolności, to Donald T. pokona ten dystans…

Pogoda

Odkąd wyjechał Obama pogoda jest ładna. A ma być jeszcze lepiej. Obama sprawił radość swoim przyjazdem, ale jeszcze większą radość swoim odjazdem.

Średnia temperatura w Polsce w ostatnich 25 latach wolności jest niższa niż stopa bezrobocia. Gdy jednak wrócą emigranci (w liczbie 3 milionów), którzy nie mogli znieść tej wolności, temperatura z pewnością się podniesie. A już na pewno wzrośnie temperatura polityczna.

Dobrze, że nie żyjemy w Hiszpanii, bo tam jeszcze wyższa temperatura. Swoją drogą ciekawe ile stopni Celsjusza jest teraz w Peru.

Gorąco pozdrawiam!