fronda.pl

fronda.pl

Z kraju

Wyrzucić Waltz – Warszawiacy!

W Polsce zmieniać będą banknoty. Nieliczne to będą zmiany, a jedną z nich ma być nowy podpis. Zamiast HGW ma być podpis Belki. Już nawet z banknotów Hankę usuwają. Pora na Warszawę.

Pracownicy Stoczni Gdańskiej nie otrzymują na czas pensji a tematem dnia i tak jest litera „W”. Od paru dni ta litera alfabetu robi prawdziwą furorę. Każdy kto uważa, że działania rządu Tuska są ważniejsze niech doniesienia mediów ma głęboko W d….

Litera W strasznie mierzi, żeby nie napisać oburza polityków PO. Zawłaszczanie Powstania Warszawskiego przez polityków jest karygodne, ale nie ma problemu, gdy HGW na portalach społecznościowych ma za sobą znak Polski walczącej. PO – Partia Obłudników.

W kinach pojawi się wkrótce film o Wałęsie. Sam zainteresowany stwierdził skromnie, że każdy film o nim byłby dobry. Bolek i Lolek jest rzeczywiście niezłą bajeczką.

Polska i Niemcy powinny stworzyć jedno państwo. Kto to powiedział? Ano Bolek! Bolek jako pomysłodawca powinien zostać pierwszym kanclerzem!

Kryzys, rosnące bezrobocie, tragedie setek tysięcy ludzi nie przebijają się do mediów. Media zajęte są polowaniem na księży-pedofilów. Znaleziono ich raptem dwóch (co oczywiście jest straszną wiadomością), ale pomyje wylewane są na cały Kościół. Szanowni Państwo, jeśli Tusk jest kłamcą, nie oznacza to, że wszyscy mieszkańcy Sopotu są kłamcami. Tak to nie działa.

Kiedyś Kościołem zajmowały się „Fakty i mity” oraz tygodnik „Nie”. Dziś nie ma mediów, które nie miałyby oddelegowanych zakutych rycerzy do walki z Kościołem.

Reformatorzy współczesnego Kościoła: Palikot, Środa, Hartman, Szostkiewicz, całe środowisko „Tygodnika Powszechnego” i wielu innych. Z takiego kościoła (?) natychmiast się wypisuję.

Reformatorzy kościoła apelują, żeby ten zgodził się na następujące kwestie: zabijać, kraść, cudzołożyć, mówić fałszywie przeciw bliźniemu, pożądać żonę bliźniego i jego rzeczy. Poza tym reformatorzy ci żądają aby nie czcić matkę i ojca, haroww niedzielę i święta (te ostatnie w ogóle znieść) i mieć bogów cudzych ile wlezie.

Komorowski został w niezwykły sposób wyróżniony przez prezydenta USA, Obamę. Ten ostatni pochwalił pierwszego myśliwego, że ten zgolił wąsy. Każdy z wąsem jest alfonsem, a Bronek to nawet na to się już nie nadaje.

Politycy PO są oburzeni, że posłowie PiS zrzucą się na leczenie dla 23-latka, którego pracodawcy omal nie zabili po tym jak ten upomniał się o pensję. Politycy PO ciągle są oburzeni. Może warto zmienić nazwę na Partia Oburzonych?

W kraju gigantyczny ujemny przyrost naturalny, społeczeństwo na potęgę się starzeje, a tymczasem w sejmie aborcjoniści zaciekle walczą z każdym życiem. Nie ma to jak strzelać sobie samobója, choć może warto palikotom i innym pozwolić dokonać eutanazji?

Ze świata

Media donoszą, że w Chinach rośnie sprzedaż polskiego mleka. Jak tak dalej będzie to przybędzie białych. Szkoda jednak, że jest to mleko w proszku.

Świat poszukuje białą wdowę (Samantha Lewthwaite) . Przykro to stwierdzić, ale i w Polsce mnóstwo ww, o których świat zapomniał.

Żarty żartami, ale ta biała wdowa mocno zalazła za skórę, bo i w wydarzenia w Kenii mocno zaangażowana i w ogóle samego Bin Ladena bije jeśli idzie o popularność.

Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu orzekł, że pasażer pociągu ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za opóźnienie. W Polsce kolej nie wypłaciłaby się do końca swoich dni.

Bronisław K. zaapelował o reformę Rady Bezpieczeństwa ONZ. Znając Bronka można być pewnym, że jego rady bezpieczeństwa raczej nie gwarantują.

Czesi zgłosili do nagrody Oscara film Agnieszki Holland. Czekamy kiedy to samo zrobi Holandia.

Na Ukrainie zbliża się moment uwolnienia Julii Tymoszenko. W Polsce zbliża się moment, w którym Donald Tusk pójdzie siedzieć.

Sport

Polscy siatkarze, wzorem piłkarzy, jako gospodarze, odpadli. Na sukcesy w sporcie należy poczekać aż do występów Kowalczyk i skoczków.

Sporty drużynowe w Polsce leża i kwiczą. Hiszpania, kraj o podobnym potencjale ludnościowym co Polska jest Mistrzem Świata i Europy w piłce nożnej, 3 miejsce w Europie w koszykówce (co uznano za porażkę), 1 miejsce w piłce ręcznej na świecie. To pewnie kwestia klimatu. Mucha – do Hiszpanii, ale już!

Nie ma dobrych wieści z innych aren sportowych. Janowicz ma za słabe plecy, Radwańska za mało siły, Kubica tuła się po jakiś niszowych rajdach. Bida z nędzą.

Jak nic się dobrego nie dzieje w polskim sporcie to może warto poinformować co u Roberta Lewandowskiego. A ten gra w Dortmundzie, ale myśli o Monachium.

Tymczasem Waldemar Fornalik wysłał powołania dla Lewandowskiego, ale nie Roberta, ale Mariusza. Ten już dawno zapomniał o reprezentacji a tu nagle powołanie. Nie powinien się dziwić, w reklamie Biedronki właśnie czas na literę L.

Powołanie otrzymał również Marcin Wasilewski. Wszystko przez to, że w ostatnich dniach litera W robi prawdziwą furorę.

Pogoda

A w pogodzie zima idzie, że hej. Liście lecą z drzew, zimno jak diabli. Kret schował się do nory, Pędziwiatr z ziemio się wita (Ziemowit). Zima nadciąga długa, szara i ponura…

HGW błaga niebiosa, żeby zesłały taką ulewę jaka miała miejsce choćby w czerwcu, gdy zalało pół Warszawy. Może ludzie nie pójdą na referendum. Hanka, choćby lało, trzęsło, wiało, grzmiało, sypało, pójdziemy!

W chałupach zimno, a polscy decydenci chcą zakazać palić węglem. W ten sposób puszczą nas wszystkich z dymem.