zdjęcie iplex.pl

TVN przyjmuje nową koncepcję działania. Ludzie pytani przez dziennikarzy tej stacji o różne sprawy, niemal nigdy nie krytykują. Słowem klucz staje się „wyrozumiałość”. Ludzie ze zrozumieniem przyjmują obecną sytuację. Doskonale zorientowani Polacy wiedzą, że jest kryzys i że potrzebne są wyrzeczenia. Zmienił się rozkład jazdy pociągów, a tym samym zlikwidowano kolejne połączenia, ale nic to nie przeszkadza. Szczytem hipokryzji była wypowiedź pasażera, który stwierdził, że zlikwidowano mu połączenie i będzie musiał wstawać godzinę wcześniej, czyli o 3:30. Jego stwierdzenie brzmiało: kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. Normalny człowiek buntuje się, bo naturalną rzeczą jest, że nie chce tak rano wstawać. Widzowie TVN-u mają inaczej, bo akceptują w pełni te zmiany.
Jaka była odpowiedź na mniej połączeń? Wszak mniej połączeń, to większy tłok. Pan zapytany przez dziennikarza odpowiedział: mniej połączeń, większa integracja. Nawet taka zmiana powoduje, że można znaleźć coś pozytywnego. Skoro tylko takie wypowiedzi trafiają do widzów, odnosi się wrażenie, że rzeczywiście wszystko jest w porządku, a jeśli ktoś narzeka i marudzi, to prawdopodobnie ma taką naturę.
Wszystkie zmiany fantastycznie wpływają na samopoczucie Polaków. Nieważne jakie są to zmiany, ważne, że są. Za rządów PO Polska naprawdę zmienia się nie do poznania. Ludzie kiedyś zastraszeni, nagle cieszą się wolnością. Korki nie są już tak straszne i nie denerwują wielce spokojnych Polaków. Galopująca cena benzyny przeszkadza troszkę, ale warto pomyśleć o zdrowiu i kupnie roweru.. Polacy cieszą się, są optymistami. Same fantastyczne wiadomości, z tym, że słowo fantastyczne może mieć różne znaczenia. Fantastyczne, bo fenomenalne, wspaniałe, ale również wymyślone, oderwane od rzeczywistości.

To jak Polaku jest naprawdę? Lubisz te codzienne korki? Lubisz ścisk w autobusach? Nie denerwuje cię galopująca cena benzyny? A czy 1 stycznia z radością przyjęłaś podwyżkę cen gazu i prądu? Zastanawiasz się choć troszkę nad swoim życiem, czy myślisz tylko
o napełnieniu żołądka i obejrzeniu serialu w telewizji?
Ludzie mądrzy to tacy, co mają wątpliwości. Ludzie mądrzy zastanawiają się nad otaczającym ich światem. Ludzie mądrzy zadają trudne pytania i często nie potrafią na nie odpowiedzieć. Coraz mniej jest ludzi mądrych, bo coraz więcej nie ma wątpliwości i nie pyta dlaczego. Cóż, dla wyrozumiałości nie może być aprobaty. Wyrozumiałość to kolejny krok
w kierunku głupoty. Dlaczego Polaku zapraszasz głupotę w swoje progi? Na to pytanie odpowiedzi nie znam…