fronda.pl

fronda.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne najnowszej książki Prof. dra hab. Marka Wrzoska pt. „Wojny Przyszłości”. Prof. dr hab. Marek Wrzosek jest wykładowcą Akademii Sztuki Wojennej. Spotkanie poprowadzi Tomasz Zapert. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 marca 2018 r., o godz. 14:10, w sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. Franciszka Gągora w Klubie Akademii Sztuki Wojennej.

Adres: ul. Czerwonych Beretów 56, Warszawa-Rembertów (Kampus ASzWoj). Dane GPS: 52.263; 21.177

Opis książki:

Globalna broń geofizyczna.

Wiązka skumulowanej energii wykorzystywana na polu walki.

Kopiowanie natury przez wojsko. Bionika.

Militarne aspekty odczytywania ludzkich myśli.

Psychomanipulacje na wielką skalę.

Prof. Marek Wrzosek, wykładowca Akademii Sztuki Wojennej przedstawia nowy wymiar wojny – walkę informacyjną, operacje psychologiczne i wykorzystanie mediów w światowych zmaganiach. Medialne fikcje o wojnie hybrydowej na Ukrainie przeciwstawia militarnym faktom, oceniając poczynania Rosjan i strategię wojsk ukraińskich w walce z separatystami.

Nieustający konflikt w cyberprzestrzeni.

Operacje sieciocentryczne.

Autonomiczne drony atakują w rojach.

Autor zestawia klasyczne teorie; teorię wojny morskiej, pancernej czy totalnej z najnowszymi: koncepcją rozszerzonego pola bitwy, bitwy powietrzno-lądowej i morsko-powietrznej. W książce znajdziemy porównanie współczesnych strategii amerykańskich, operacji natowskich i rosyjskich.