tvklodzka.pl

tvklodzka.pl

Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać wybory. I to z taką przewagą, żeby nie było wątpliwości. Inne rozwiązanie będzie niekorzystne dla Polski. Żadne koalicje, żadne układanie się po wyborach. Minimum 231 posłów, choć bezpieczniej będzie około 310 (wiem, wiem, trochę fantazjuję), żeby w końcu zmienić tę beznadziejną konstytucję, która nijak się ma do rzeczywistości, a robi wiele złego.

Obstawiam wynik w granicach 46-48 proc. To powinno wystarczyć do samodzielnego rządzenia, ale po cichu liczę też na odpadnięcie z gry PSL-u i Konfederacji. PSL, pewnie jak to ma w zwyczaju, przeciśnie się psim swędem.
Lewica wejdzie z wynikiem dwucyfrowym, PO zapewne też, ale im mniejszy wynik tych partii, tym również lepiej dla Polski.
Opozycja martwi się o stan demokracji w Polsce. Lewica nie powinna się wypowiadać w tej kwestii aż do chwili, w której żyje ostatni działacz PZPR. PO również powinna zamilknąć, bo jeśli chcą nam zaserwować demokrację w stylu Sławomira Neumanna, to zdecydowanie wolę reżim pisowski.
Czy po 4 latach rządów PiS-u żyje się nam lepiej? Nie wiem jak Wam, ale mi i mojej rodzinie jest lepiej i to nie dlatego, że siedzimy w spółkach skarbu państwa, czy jesteśmy ustawieni w partii. Żyje się nam lepiej, bo działa 500+, bo rodzice otrzymują dodatkową emeryturę, bo obniżają nam podatki. To przy działaniach poprzedniej ekipy niemal skok w inną epokę.
4 lata wystarczyły żeby poczuć różnicę. Nie mam żadnych wątpliwości, że PiS zasługuje na drugą kadencję. I mam nadzieję, że wykorzysta te kolejne 4 lata, żeby dobić dawny system. I oczywiście zbudować nowy. Daj nam Boże!