niepoprawni.pl

niepoprawni.pl

Hanna Zdanowska ponad 70%, Rafał Trzaskowski coś około 58%, Krzysztof Żuk 62%. Żeby zrozumieć te procenty, należałoby chyba porządnie się nabombić i to właśnie takimi wysokoprocentowymi alkoholami. Na trzeźwo się tego nie da zrobić. Proszę mi uwierzyć, próbowałem.

Skazana prawomocnym wyrokiem ponoć niezawisłego sądu, a ludzie walą do urn i skreślają ją bez wahania. Na 10 mieszkańców Łodzi, 7 popiera przestępcę. To się w głowie nie mieści.
Od wielu lat mieszkam w Warszawie i ciągle nie mogę przyzwyczaić się do głupoty jej mieszkańców. Rozkradają Warszawę na potęgę, a mimo to ci sami ciągle u władzy.
Przypomina mi się za każdym razem rozmowa z koleżanką ze starej pracy, która kiedyś toczyła ze mną spór o dokonania rządów PO. Powiedziała słowa, które do dziś tkwią mi w głowie. Co z tego, że ktoś wziął łapówkę, ważne że jest most. To była jej reakcja na słowa o tym, że bodaj przy budowie Mostu Północnego albo Mostu Grota w Warszawie, ktoś przywłaszczył sobie niemałą sumę pieniędzy. Super, że powstają nowe mosty łączące brzeg jednej dzielnicy z drugą. Ale przecież gdyby kilka osób nie wzięło w łapę to może gdzieś indziej powstałby inny most. Jej jednak już to nie obchodziło, bo przecież ona ma już most, którym szybciej dostanie się do pracy, a reszta jej nie obchodzi.
Tacy są ludzie. Cieszą się z ochłapów, a nie zauważają, że ktoś bezustannie robi ich w konia. I to ponoć robią ludzie wykształceni, przecież wszem i wobec głoszą, że Koalicję Obywatelską popierają najlepiej wykształceni.
Przewaga Trzaskowskiego nad Jakim najlepiej świadczy o degrengoladzie stolicy. Nie twierdzę, że Jaki to był kandydat idealny, ale swojego konkurenta bił na  łeb, na szyję, a mimo to, poległ. Tak sobie czasem myślę, że dane miasto jest takie jak jej gospodarz. Warszawa jest miastem bez werwy, bez pasji, bez idei. Jest pusta, plastikowa, bezpłciowa. A potencjał ma ogromny. Czerpie wzorce z zachodnich miast, a przez to traci, bo przecież z jej historią mogłaby być przykładem dla innych. A nie jest i długo nie będzie z takimi włodarzami.
Przykre to, że w miastach jest tak mądrze, a jednocześnie tak strasznie głupio. Dobrze, że w na poziomie kraju aż tak źle to nie wygląda. I tym należy się cieszyć.
P.S. Na obrazku jest błąd, ponieważ na pewno pisze się właśnie tak…