facebook.pl

facebook.pl

Płać i płacz, bez dyskusji. Ile powinni zapłacić Niemcy Polakom? Bilion? Phi, śmiechu warte, biorąc pod uwagę to, że liczba Greków zabitych przez Niemców jest o wiele mniejsza niż Polaków. Ile zatem? Skoro Komisja Europejska (a wiadomo, że rządzą nią Niemcy) wycenia każdego nieprzyjętego uchodźcę na 250 tys. euro, to logicznym się wydaje, żeby utracone życie policzyć o wiele drożej. A szacuje się, że Niemcy zabili 5,5 mln Polaków (choć są różne dane, których nikt nie jest w stanie udowodnić). A weźmy od Niemców 1 mln euro za jednego zabitego. Ile to da pieniędzy? 5500000000000 euro. Wychodzi mi 5,5 biliona euro. Nie wliczam tu strat materialnych, które też powinny być ogromne.

Starczyłoby na program 500+, który mógłby być programem 2000+ i to dla każdego dziecka. Starczyłoby na zbudowanie w błyskawicznym tempie dróg, dworców, zakup porządnego sprzętu obronnego (statków, samolotów, itp.) Starczyłoby dosłownie na wszystko. Moglibyśmy pozwolić sobie na wyjście z UE i generalnie na spokój na kilkadziesiąt lat. A gdybyśmy jeszcze upomnieli się o swoje u naszych braci Rosjan, to przez 100 lat mielibyśmy krainę miodem i mlekiem płynącą.

Oczywiście, Niemcy zaraz powiedzieliby, że Polska już swoje otrzymała, że odpowiednie porozumienia zostały zawarte. Oni mają odpowiedź na wszystko. Ale nie mają racji, gdy wypowiadają się w jakiejkolwiek kwestii dotyczącej Polski. Nie mają żadnego prawa, żeby cokolwiek dyktować Polsce. Jedyne co mogą robić to siedzieć cicho i liczyć na to, że żaden polski rząd nie odważy się na próbę uzyskania tego, co Polsce się po prostu należy.

Nie wiem na ile realny jest taki scenariusz. Pewnie nawet nie jest brany pod uwagę, choć coś drgnęło w tej materii. Ale zadajmy sobie pytanie: czy Polsce nie należy się takie zadośćuczynienie? Czy gdyby istniała ziemska sprawiedliwość, nie powinniśmy domagać się skutecznie takich, a może i wyższych odszkodowań? Czy znajdzie się odważny, który wreszcie w sposób rzeczowy udowodni, jakie podłości uczynili nam Niemcy? Przebaczenie przebaczeniem, ale na miły Bóg, chyba ktoś tych naszych Polaków, naszych rodaków, mordował, prawda? Naziści? Hitlerowcy? Nie! Niemcy! To byli Niemcy!