nonsensopedia.wikia.com

nonsensopedia.wikia.com

Pewnie przyzwyczaili się Państwo do tego, że nie krytykuję rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są media, które zrobią to o wiele lepiej ode mnie, choć z drugiej strony nie można całkowicie bezkrytycznie podchodzić do obecnie sprawujących władzę. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, zatem ów tekst będzie poświęcony krytyce niektórych posunięć obecnej ekipy.

Nie wiem na ile prawdziwe są doniesienia o Bartłomieju Misiewiczu, ale nawet jeśli są nieprawdziwe, to i tak z tym panem dawno Antoni Macierewicz powinien się pożegnać. Gówniarz, któremu woda sodowa uderzyła do głowy. A tacy są najbardziej niebezpieczni, bo przez takich właśnie cierpi wizerunek partii (Adam Hoffman i inni się kłaniają). Ile to razy słyszymy o ludziach robiących szybko kariery. W niektórych przypadkach jest to o wiele za szybko i Misiewicz jest tego najlepszym przykładem. Nie mam nic przeciwko młodym ludziom, ale czy nie można postawić na kogoś bardziej wiarygodnego? Jak już napisałem nie wiem ile prawdy jest w oskarżeniach kierowanych wobec niego, ale bez względu na to i tak źle mu z oczu patrzy. Może ta diagnoza oparta jest na marnej argumentacji, ale czasem ma się to przeczucie, które pozwala nam odróżnić dobrego człowieka od tego gorszego. Misiewicz ewidentnie zalicza się do tej drugiej kategorii.

Inny przytyk w stronę ekipy rządzącej dotyczy niejakiego płk Mazguły. Można przekazać o nim informację raz, czy drugi, ale ciągłe wałkowanie tego samego tematu jest przegięciem. I nie twierdzę, że należy przemilczeć jego sprawę, ale jednak nie traktować tego jako element każdego wydania Wiadomości, a odnoszę wrażenie, że tak właśnie jest. Z KOD-em też nie ma co przesadzać. Jako zwolennik obecnych rządów proszę o odrobinę refleksji w tym zakresie, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego.

Program satyryczny w Tyle wizji jest naprawdę udanym projektem, ale może warto nieco pośmiać się z rządzących? Wiem, że w TVN robią to stale, ale to naprawdę nada temu programowi nową jakość. Wzrośnie jego atrakcyjność, choć oczywiście należy większą uwagę poświęcać opozycji, bo ta i tak jest o wiele mniej krytykowana w innych mediach.

Krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. I nawet jeśli komuś się to nie spodoba. Z krytyki czasem powstaje coś konstruktywnego, a skoro nie robi tego opozycja (nie ukrywajmy, że opozycja nie skupia się na merytorycznej krytyce, ale na negowaniu wszystkiego co związane jest z PiS-em), skoro w opozycyjnych mediach rąbanka i tak idzie na całego, to musi się znaleźć głos kogoś kto podpowie z boku, że jednak nie jesteście tacy doskonali jak myślicie. Czasem odnoszę wrażenie, że PiS i jego działacze tak właśnie myślą. Robimy wiele dobrego dla ludzi, dajemy rodzinom pieniądze, więc jeśli ktoś nas krytykuje to na pewno chce źle. A właśnie, że nie. Ja was krytykuję, bo chcę żeby wam wyszło. A to co was może zgubić, to pycha i przesadna wiara w swoją doskonałość. Odrobina refleksji nikomu nie zaszkodzi. Nie cofajcie się ani o krok w swoich działaniach, ale postarajcie się o lepszy dobór ludzi. Bo to w nich jest główny problem. Czynnik ludzki i u was szwankuje, więc miejcie się na baczności.