niepoprawni.pl

niepoprawni.pl

Kto ogląda TVN24 ma przekonanie, że w Polsce nie ma już demokracji. Kto ogląda TVP INFO wie, że dzisiejsza opozycja dąży do zamachu stanu. Włączyłem dziś na chwilę TVN24 i posłuchałem paru „wybitnych ekspertów”. Włos na głowie się jeżył, jakie wnioski wyciągają z wydarzeń, które mają miejsce od kilkudziesięciu godzin. Prof. Ireneusz Krzemiński, prof. Radosław Markowski wiodą prym i tak tłumaczą ludowi to co się dzieje, że jedyne co pozostaje to wyjść na ulice z karabinem w ręku i strzelać do kaczek, bo wyraźnie ich za dużo. Ci dwaj (ale i inni) jawnie nawołują do rewolucji w kraju, ciągle porównując to co się dzieje dziś, z tym co działo się za rządów junty Jaruzelskiego. Przełączyłem na inny kanał, bo tego jadu nie da się słuchać. Ale ilu nie przełączyło? Ilu jest takich co nie tylko zgadzają się z Krzemińskim i Markowskim, ale poszliby o kilka kroków dalej?

Ktoś powiedział (bodaj Piotr Zaremba), że problemem PiS-u jest zła polityka informacyjna. Pisałem już o tym rok temu. Mówiłem, ze każdego dnia PiS powinien robić konferencje prasowe, na których będzie tłumaczył działania rządu. Ale nie powinna tego robić Beata Mazurek, czy Ryszard Terlecki. Te osoby zdecydowanie nie nadają się do występowania przed kamerami. Te konferencje powinny w krótkich słowach tłumaczyć obywatelom podjęte działania, tak żeby nie było pola do manipulacji. A gołym okiem widać, że ta manipulacja krąży po sejmowych salach. Oczywiście to sprawka dziennikarzy, na których bata nie ma, bo niby jest to czwarta władza, ale jest to jakby władza nie podlegająca kontroli. Władza sądownicza jest puszczona samopas, podobnie jest z władzą mediów. Włączam TVN24 i widzę, i słyszę, jak wielkiej manipulacji się dopuszczają. Jasne, że druga strona powie to samo o TVP INFO, ale wyobraźmy sobie, że ta dalej pozostałaby w rękach obecnej opozycji.

W TVP INFO powinna powstać specjalna komórka, która zajęłaby się manipulacjami TVN24. Wiem, że trzeba by było zaangażować sporo osób, ale wydaje się, że gra jest warta świeczki, bo prawda jest wartością, jeśli nie najwyższą, to na pewno bardzo wysoką. To samo niech robi TVN24 (ich sprawa), ale dopóki media nami manipulują, dopóty nie będziemy mieli w Polsce spokoju.

Komuś wyraźnie zależy na podsycaniu nastrojów. Ktoś chce zwady, sprzeczki i polania się krwi. To ci, którzy utracili władzę rok znowu chcą się do niej dobrać. To oni jątrzą i nawołują do destabilizacji. To byli esbecy i ubecy. To PO i ich popłuczyny.

PiS ma problem, ale on dalej tkwi w tym, że nie jest w stanie przekonać do siebie odbiorców TVN24 i GW. I nie chodzi tu o to, żeby ci nagle zaczęli popierać PiS (to jest nierealne). Chodzi o to, żeby przekonać ich (wszystkich na pewno nie uda się przekonać), że zmiany, które PiS przeprowadza są może przeciwko nim, ale są jak najbardziej zgodne z wolą wyborców (bo tak w istocie jest). PiS powinno próbować trafić choćby do części ludzi z drugiej strony, żeby ich przekonać do swoich racji. Nie wierzę w to, że wszyscy zwolennicy opozycji są aż tak tępi jak ci z KOD. Aż tylu idiotów chyba nie mamy. Choć, gdy tylko napisałem te słowa, zastanowiłem się, czy jednak nie jest ich jeszcze więcej niż myślę. Pewne jest jednak to, że PiS po wczorajszych i dzisiejszych wydarzeniach ma jeszcze więcej zwolenników. Dalej róbmy swoje, ale ciągle z głową.