fronda.pl

fronda.pl

W piątkowy wieczór będzie można zapoznać się z nazwiskami wszystkich bohaterów III tomu Resortowych Dzieci, tym razem – POLITYKAMI.

Kto zajmie miejsce na okładce książki? Czy decyzje tych Polityków były w pełni autonomiczne? Jakie znaczenie mają dziś znajomości i koneksje polityków z pierwszych stron gazet z osobami powiązanymi ze strukturami PRL. Jak odczytywane byłyby ich działania jeżeli zamiast nazwisk, na czołówkach pojawiłyby się pseudonimy „Must”, „Ukasz”, „Eust”, czy „Prym”, albo „Rauf”. Czy ocena tych wydarzeń pozostałaby taka sama? Czy pochodzenie i środowisko w którym człowiek się wychowuje są bez zupełnego znaczenia dla jego kariery zawodowej? Warto wiedzieć kto tak naprawdę, w jakiej roli i z jakim bagażem występuje na arenie politycznej naszego kraju.

Po lekturze książki, ocena zdarzeń mających miejsce na przestrzeni ostatnich 27 lat może ulec zmianie. Czy opisane w niej fakty spowodują większą sensację i panikę niż tzw. „taśmy prawdy” – zależy od otwartości salonu na prawdę.

Oficjalna premiera książki odbędzie się w dniu 4 listopada 2016 r. o godzinie 18.00 w Galerii Porczyńskich pl. Bankowy 1, w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Rafał Ziemkiewicz.

 „Resortowe dzieci. Politycy.”, autorstwa: Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza, wydawnictwo Fronda PL Sp. z o. o..

Seria „Resortowe dzieci” opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW.

Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki może nie być autonomiczny w swych decyzjach.

Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych lub współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, ale jego kariera rozwijała się w oparciu o sprawdzonych towarzyszy. Czasem nie miał z resortem wiele wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę.

Opisujemy zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych, ale także tych, którzy ukryci w tle pociągali za sznurki. Wielu z nich wykorzystało koneksje zdobyte w poprzednim systemie, aby osiągnąć wysoką pozycję w dyplomacji, polityce, biznesie, nauce – stali się podporami międzynarodowych korporacji czy ponadnarodowych Komisji Decydujących o Wszystkim.

Nie próbuj przełączać kanałów telewizora – znajdziesz ich wszędzie. Sytych i zadowolonych, odgrywających rolę pokrzywdzonych demokratów.

Ponad 700 stron twardych danych: historii, powiązań, dat, liczb i dokumentów.

Książka w sprzedaży od: 9 listopada 2016 r.