niezalezna.pl

niezalezna.pl

Ubiegłoroczny październik był o wiele łaskawszy od tegorocznego i bynajmniej nie chodzi tu o pogodę. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a dziś mija dokładnie rok od tego wydarzenia. Jest lepiej i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nie jest idealnie, ale czy o to chodzi, żeby żyć w idealnym świecie? Miejmy nadzieję, że dobrym życiem zasłużymy sobie kiedyś na idealną przyszłość, ale to nie w tym świecie. I, tu zaskoczę swoich Czytelników, nawet PiS nie jest w stanie zagwarantować nam idealnego życia. Plus dla partii rządzącej, że chociaż się stara.

Plusem tych rządów jest na pewno to, że stara się wyrównywać szanse. Program 500+ jest gestem rządzących wobec tych słabo i średnio zarabiających. Oczywiście, zaraz odezwą się głosy, że to marnotrawstwo, że to zrujnuje budżet. Przez lata słyszeliśmy, że w budżecie nie ma pieniędzy. A tu okazuje się, że pieniądze były i są. Wystarczyło tylko umieć się podzielić, a nie brać wszystko dla siebie. A miłościwie nam panująca przez 8 lat Platforma Obywatelska nie chciała dać cokolwiek obywatelowi. Wolała mieć pieniądze na swoje uciechy i pociechy. Na inne pociechy (w domyśle: dzieci) już nie starczyło. PiS to zmieniło i chwała mu za to.

Mieszkanie dla średnio sytuowanych to również dobry pomysł, ale należy oczekiwać przyspieszenia w tym zakresie. Podwyższenie płacy minimalnej to również krok w dobrym kierunku. To też ma zapewnić wyrównanie szans.

PiS wypowiedziało wojnę tzw. elitom. Kompletnie nie przejmowałbym się jazgotem, jakie te elity uskuteczniają. Robią to w taki sposób, że tylko PiS na tym korzysta. Od zawsze powtarzam hasło znanej piosenki, bodaj Młynarskiego, „Róbmy swoje”, bo tylko to może przynieść pożądany rezultat. Bez oglądania się na to co mówią inni, jak nas oceniają na Zachodzie. Robić swoje i nie przejmować się opinią innych. Kwestia Trybunału Konstytucyjnego? Sprawa pięciorzędna, co najwyżej. Kwestia dyskryminacji kobiet? Jeszcze niżej. Nie ma problemu w tym zakresie i tylko sfrustrowane baby podnoszą go w przestrzeni publicznej.

Jest dobrze, choć nie można popadać w przesadny optymizm. Obrany kurs jest dobry, ale potrzeba jeszcze większej konsekwencji, jeszcze większego uporu. Koniecznie należy pozbyć się złych ludzi, którzy psują nie tylko wizerunek, ale również podkopują dokonania obecnej ekipy. Co jeszcze w PiS robi Ujazdowski? Na jakiego grzyba trzymać i bronić Misiewicza? To są może drobne elementy, ale już teraz należy z nimi zrobić porządek. No i koniecznie trzeba uporządkować sprawy w spółkach skarbu państwa. Za dużo tam cwaniaków, którzy podczepiają się pod rządzących, a bardzo często są na samym dnie wartości moralnych. Tu potrzeba lepszego doboru ludzi.

Oby tak dalej, a może jeszcze lepiej. Ludzie oczekują zmian, a te które są wciąż nie spełniają oczekiwań. Można jeszcze lepiej, można skuteczniej, można szybciej. Te słowa niech będą zachętą dla rządzących, by nie spoczęli na laurach, by nie stanęli w miejscu, ale rychło ruszyli z kopyta. Z werwą!