facebook.pl

facebook.pl

Ryszard Kalisz (dawniej SLD) obowiązkowo w sumo, Ryszard Petru (Nowoczerska) na Rubikoniu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, Roman Giertych (PO) w siatkówce (ale nie plażowej, bo tam musiałby zaprezentować swoje tatuaże, kiedy to jeszcze był wojującym faszystą), Stefan Niesiołowski (PO) jako bokser (oczywiście damski). Zabieram Państwa na wycieczkę do Rio de Janeiro, razem z naszymi „ulubionymi” i lubianymi politykami. Zapowiada się przednia zabawa.

Adam Hofman (kiedyś PiS) będzie występował jako szczypiorniak, czyli piłkarz ręczny, wszak niedawno został wiceprezesem PZPR, a może ZPRP, czyli Związku Piłki Ręcznej w Polsce, choć na stronie ZPRP próżnio szukać tej informacji (dopiero po głębszej weryfikacji). Sam jednak Adam nic nie zdziała, potrzeba jeszcze paru szczypiorniaków. Może Andrzej Halicki (PO)? Wszak ma takie same inicjały jak wiceprezes? Boję się napisać, że takie same inicjały miał jeszcze Adolf Hitler. Ale to nie te czasy, nie ta olimpiada. Kto jeszcze? Może Zbigniew Dolata z PiS? Wszak jeśli dolata to potrzeba tam takich co nie tylko latają, ale i dolatują. Eugeniusz Kłopotek (PSL) również został powołany, bo ktoś przeciwnikom musi sprawić kłopoty. Powołanie do reprezentacji otrzymuje również Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), bo przeciwnikom trzeba sprawić nie tylko kłopoty, ale czasem trzeba ich wyciąć, a Kosiniak wydaje się być kosą pierwszorzędną. Uzupełnieniem składu będzie Marek Kwitek (PiS), bo przeciwników trzeba odprawić z kwitkiem. Jednak asem atutowym drużyny będzie poseł Mieczysław Miazga (PiS), (chyba nie muszę pisać dlaczego). Powołania nie otrzymał Krzysztof Tchórzewski (PiS), z tych samych powodów co Miazga, choć na odwrót. Na bramce stanie nie kto inny jak sam Antoni Macierewicz (PiS), bo tam potrzebny będzie prawdziwy minister obrony.

W chodzie obowiązkowo musi wziąć udział Leszek Korzeniowski (PO). Już na samo nazwisko cała reszta zrezygnuje ze startu, no chyba że skupi się na walce o II miejsce. Również w chodzie wystąpi Sławomir Piechota (PO). Jak już lubi chodzić, to niech idzie, koniecznie na piechotę. Skoro jesteśmy przy lekkiej atletyce to biegi sprinterskie ma załatwić Munyama Killon (PO), który jako murzyn (wiem, zaraz ktoś nazwie mnie rasistą), jest po prostu szybszy od białasów. Kobiecy sprint to oczywiście Agnieszka Ścigaj (Kukiz 15). Jako rezerwowy wystąpi Stanisław Pięta (PiS). Nie potrafię do końca uzasadnić tej nominacji, ale jakoś nazwisko pasuje do tej układanki. Do kadry lekkoatletów powołani zostali również posłowie PiS Marek Polak i Piotr Polak, dlatego że ktoś musi reprezentować polskie interesy na olimpiadzie w Rio. Z tego samego powodu powołania nie otrzymali Stanisław Szwed (PiS), bo o szwedzkie interesy niech zadba ktoś inny i Kazimierz Moskal (PiS), gdyż zapewne jako Moskal jechałby na dopingu. W rzucie młotem wystąpi Szymon Ziółkowski (PO), ale tylko i wyłącznie za zasługi przeszłe, bo przecież nie za teraźniejsze.

Długo zastanawiałem się nad tym kto będzie reprezentował polityków w kolarstwie i nikt nie pasuje poza Robertem Biedroniem (znowu ktoś zarzuci mi nietolerancję, ale odpieram ten zarzut tym, że Biedroń jeździ do pracy na rowerze, więc pedałować umie). Kobiece kolarstwo reprezentować będzie Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczerska), bo tempa myszki-agresorki nikt nie wytrzyma.

Damski boks będzie reprezentowany przez Henrykę Krzywonos (PO). Skoro ma już krzywy nos, to będzie jej wszystko jedno. Gorzej być nie może. W wadze muszej reprezentować nas będzie oczywiście Joanna Mucha (PO), choć akurat jej noska trochę będzie szkoda. Panów będzie reprezentował Marian Zambala (PO), bo liczyć trzeba, że mocne ma zęby, a jeśli nawet coś się stanie, to jako lekarz szybko dojdzie do siebie po nokautującym ciosie. Nie zapominajmy o wspomnianym już wcześniej Stefanie N. W zapasach udział dość niespodziewany weźmie Jolanta Szczypińska (PiS), bo w tym sporcie nie zaszkodzi trochę podszczypać.

Pozostałe konkurencje obstawi Ireneusz Zyska (kiedyś Kukiz 15, teraz do końca nie wiadomo co), bo ten na pewno nie straci. Swój akces zgłaszał też Jacek Żalek (PiS), ale po co zgłaszać niepotrzebne żale i pretensje. Rotę przysięgi odczyta Artur Zasada (PiS), dlatego że jest z PiS no i ma zasady. Hymn zaśpiewa Piotr Apel (Kukiz 15), bo do hymnu i apelu trzeba umieć stanąć. To są jednak sprawy techniczne.

P.S. Gdyby Polska grała w piłkę nożną, to z pewnością powołanie otrzymałaby Ewa Kopacz (PO), ale z wiadomych względów nie była brana pod uwagę. Może za 4 lata…