fronda.pl

fronda.pl

Nakładem Frondy właśnie ukazała się druga część bestsellerowych Lemingów. W czasach opisanych w pierwszym tomie lemingi żyły jak w bajce, ale nic na tym świecie nie trwa wiecznie. Bojownicy o wolny dostęp do kiełków sushi, tym razem jako partyzanci postępu, próbują przetrwać w obcym i okrutnym świecie zarządzanym przez prawicową podkarpacką juntę. Prawymsierpowym.pl oraz wydawnictwo Fronda gorąco polecają.

Autor najmodniejszego trendsetterskiego profilu na facebooku (Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków) wydaje kolejną część bestsellerowych LemingówPonad 30 historii, bojowników o wolny dostęp do kiełków sushi, którzy tym razem jako partyzanci postępu, próbują przetrwać w obcym i okrutnym świecie zarządzanym przez prawicową podkarpacką juntę.

Co robić, jak żyć? Jak dotrwać do kolejnych wyborów i jak chować opornik za medalikiem, który jest sprawdzany przez strażników przy wejściu do korpo?

Do lektury zapraszają; Kolega – gej, Nowy z Tarnowa, Fabian, Maryna, Alex i Jagoda.

„Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co powiedziałeś – przyznał. – Dlatego za tydzień robimy sprawdzian z Sienkiewicza. Na początek niech będzie Ogniem i mieczem.

– Ale to jest tl;dr – zaprotestowała Maryna. – Nie jestem w stanie tyle czytać.
– Albo Ogniem i mieczem, albo dwutygodniowe rekolekcje oazowe. Wiecie, że mogę wam to zrobić? – złośliwie zapytał Nowy. – Zauważcie, że na razie nie sprawdzam, czy nosicie kanapki z kiełbasą i nie podchodzę zbyt rygorystycznie do wymogu ustawienia zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego na tapecie.
– To jest szantaż – wyszeptał Fabian.
– A to jest – Nowy rozłożył na biurku kartkę papieru – formularz zgłoszeniowy na rekolekcje oazowe w Ochotnicy Dolnej.
Co wybieracie?”

Książka ubarwiona jest komiksami i rysunkami Jana Tatury.
Fragment książki