sport.dziennik.pl

sport.dziennik.pl

Z Portugalią chyba nigdy nie zadarliśmy na tyle, żeby dziś walczyć z nimi o coś więcej niż np. z Niemcami, czy Rosjanami. Może tylko tych Biedronek u nas za dużo, ale to na pewno nie powód, żeby jakoś specjalnie się spinać. Można pokonać Portugalię i należy tę szansę wykorzystać. Od początku mistrzostw Portugalia gra słabo. Jej już nie powinno być w turnieju, ale jakoś się przeciska wyżej, choć w ogóle na to nie zasługuje. Bywały już drzewiej takie przypadki (Grecja w 2004 r., czy Korea Pd w 2002 r.). Polska nie gra jakiegoś porywającego futbolu, ale gra solidnie. Ma szansę na półfinał i oby to się stało. Polacy udowadniają, że da się, że można, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przykład idzie z góry, choć niektórzy woleliby, żeby unikać tematów politycznych. Coś jednak drgnęło w dziedzinie, która przez lata stała w miejscu.

Pewnie wielu z nas zasiądzie dziś przed telewizorami, mocno zaciskając kciuki, wcinając paluszki zakupione w Biedronce. Wspaniałe to uczucie. Polska w półfinale Mistrzostw Europy. Nie do pomyślenia jeszcze parę tygodni temu. A teraz jest to na wyciągnięcie ręki. Wystarczy pokonać portugalską przeszkodę, która nie jest aż tak wysoka jakby mogło się to wydawać. Cristiano Ronaldo i długo, długo nic. Słaba obrona, choć rządzi w niej Pepe. Słaba pomoc, choć jest tam kilku magików, jak przystało na Portugalczyków. Powtórzę to po raz wtóry, że szansa jest naprawdę duża.

Na dalszy plan zeszły wszelkie inne tematy. Teraz nawet osoby, które na co dzień nie interesują się na sportem, mówią o piłce. Nic tak nie jednoczy Polaków jak tragedie narodowe, ale i sukcesy. Do tej pory o wiele częściej przytrafiały się nam tragedie, pora na sukcesy. Lata chude niech odejdą w niepamięć, czas na lata tłuste i nie tylko chodzi tu o sukcesy sportowe. Te czasem przekładają się na sukcesy w innych dziedzinach. W USA obliczono, że w mieście drużyny, która wygrywa Superbowl 9 miesięcy później sale porodowe pękają w szwach. Czy w kwietniu 2017 roku tak samo będzie w całej Polsce? Sukces rodzi sukces. Wsparcie dla Programu 500+ też się przyda. Euforia po zwycięstwie może to sprawić, dlatego trzymajmy kciuki za naszych, a potem oddajmy się szaleństwom. Oby to nie była ostatnia okazja do świętowania. Jeszcze półfinał i finał. Do boju, Polsko!