kuku.pl

kuku.pl

Od lat powtarzałem, że prawicy brakuje poczucia humoru i stąd m.in. powstała strona prawymsierpowym.pl. Wiadomo, raz lepiej, raz gorzej z tym poczuciem humoru, ale ważne, że coś w tej materii drgnęło. Wczoraj miałem okazję oglądać program „W tyle wizji” nadawanym w TVP INFO i muszę przyznać, że panowie (Ziemkiewicz i Wolski) mnie zaskoczyli. Byli śmieszni, ale nie prymitywni. Oczywiście program ten powstał jako odpowiedź na „Szkło kontaktowe”, nadawane w TVN24. Tam nie jest śmiesznie, a humor jest ciężki. Jeszcze jak program prowadzi Miecugow lub Sianecki, to spanie murowane. Ani śmiesznie, ani ciekawie, choć wiernych fanów ten program ma. Pocieszające jest to, że i pod względem poczucia humoru prawica wyprzedziła liberałów.

Muszę też napisać parę gorzkich słów względem dziennikarzy „W sieci”. Robert Mazurek i Igor Zalewski zawiadują częścią humorystyczną tego tygodnika. Kiedyś uważałem, że robią to całkiem nieźle, ale od jakiegoś czasu uważam, że ich poziom drastycznie się obniżył. Czytam ich wypociny i nie widzę w tym nic śmiesznego. Kiedyś byli na fali, a teraz pikują ostro w dół. Również Ryszard Makowski nie jest wybitnie śmieszny, choć należał do Kabaretu OT.TO (który mnie nigdy nie śmieszył).

We współczesnej polityce drwina i ironia jest na wagę złota. Jedną szpilką można załatwić niejednego kłamcę i obłudnika. Trafnym dowcipem można obnażyć słabość polityków. Warunek jest jeden, musi być trafny, szybki, celny i śmieszny. Odnoszę wrażenie, że w pismach prawicowych ten poziom spadł. Niektórym panom chyba łatwiej było być w opozycji. Cóż, nastały nowe czasy i należy się dostosować. Przykłady dobrego humoru? A choćby Marcin Wolski i Rafał Ziemkiewicz. No i oczywiście prawymsierpowym.pl :-) .

Tak próbuję sobie przypomnieć co lepsze teksty z mojej strony i oto kilka smaczków:

- Są porządne ludzie w PO? Niesioł!

- Nowoczerska.pl – nikt przede mną nie użył tego zwrotu, ale nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś to małpował.

- Dlaczego Komorowski napisał bul, a nie ból? Bo uznał, że na bul trzeba być otwartym.

- Jaki nr rejestracyjny ma samochód Komorowskiego? WSI67

- Bronisław Komorowski urodził się w Obornikach Śląskich. Od początku coś mi tu śmierdziało. Chłopak ze WSI, jak nic…

Prawymsierpowym.pl poleca się na przyszłość.