wykop.pl

wykop.pl

Z kraju

60 milionów. Aż tyle osób zgromadziło się wczoraj na marszu KOD. Gdyby w kraju działo się gorzej, ponoć ma być nawet 80 milionów. Naprawdę wielka kumulacja ludzi.

Dane władz stolicy mówią o tym, że na marszu było ćwierć miliona ludzi. Wierzą w to chyba tylko ćwierćinteligenci.

Wracając do pierwszej informacji, rzecz dotyczy oczywiście kumulacji w LOTTO. Ale równie dobrze może oznaczać ona, że wczoraj wylano 60 milionów hektolitrów jadu. Władze stolicy będą miały co oczyszczać.

Na wczorajszej manifestacji doliczono się więcej flag Unii Europejskiej, niż polskich. W ramach relokacji uchodźców może Niemcy, albo inny kraj zechce przyjąć tych 250 tys. osób? Prosimy, weźcie ich!

Przypomnijmy najważniejsze liczby dzisiejszej opozycji: 67 (wiek emerytalny), 23 (podniesiony VAT), 8 (zmarnowane lata), 225 (tyle lat obowiązuje konstytucja),6 (tylu ponoć było króli, którzy składali hołd Panu Jezusowi).

Kamila Gasiuk-Pihowicz, czyli nowa czerwona gwiazda, gadała coś o pociągach. Szkoda, że nie wysłuchała kiedyś piosenki „byle nie do Warszawy”. Gdyby wysłuchała nie musielibyśmy wysłuchiwać jej mądrości życiowych.

Gwiazdy Ryszarda Petru nic jednak nie przykryje. Twierdzi on, że obecnie obowiązująca konstytucja ma już 225 lat. Rysiek, czas na zmiany, nie sądzisz?

Nie wiem co opozycja ma z tą Europą. Musi robić manifestacje, żeby przekazać, że Polska jest w Europie? Wystarczy spojrzeć na mapę i znać się odrobinę na geografii, a nie od razu urządzać wiece.

Platforma Obywatelska ma być opozycją totalną. Na razie to się potwierdza. Jest totalnie głupia.

Na koniec dane z kwietnia 2016 r. Apolityczny prof. Andrzej Rzepliński 789 razy obraził Jarosława Kaczyńskiego. Jak nic powinien się zapisać do Nowoczesnej.

Ze świata

Pierwszy skalp już zdobyty. Burmistrzem Londynu został muzułmanin, Sadiq Kahn. Najpierw miasta, potem państwa.

Dziś dużo liczb, zatem warto podać informację, że nowy burmistrz Londynu otrzymał 1,31 mln głosów. Nie ma wątpliwości, że głosowali na niego nie tylko muzułmanie. Cóż Europa stacza się i oddaje pole rywalom.

Do tej pory burmistrzem tego miasta był (b)Londyn. Teraz pora na ciapatego (ileż w tym nienawiści, prawda?)

10 tys. żołnierzy defilowało na Placu Czerwonym w Moskwie. Ktoś powie, że to mało. Była to jednak próba. Dziś pewnie będzie ich więcej. Ruscy zawsze stawiali na ilość.

Sport

Bayern Monachium po raz 27 mistrzem Niemiec. Więcej niż połowa tytułów przypada jednej drużynie. Gdzie ta demokracja w Niemczech? Może czas by inni coś zdobyli?

Z kolei w Polsce demokracja w pełni. Legia jeśli zdobędzie mistrzostwo to będzie dopiero jej 11 triumf. Jeśli zdobędzie. A może z okazji 1050-lecia Polski mistrzostwo zdobędzie Piast? Nazwa zobowiązuje, choć i Legia obchodzi swoje 100-lecie.

Tymczasem w Lidze Mistrzów też nie ma demokracji. Znowu tytuł zdobędzie drużyna z Hiszpanii. W ogóle przejęli oni rządy totalne w tych elitarnych rozgrywkach.

Nic jednak nie przebije sukcesu Leicester. Mówiło się o wielkiej piątce (MU, MC, Chelsea, Arsenal, Liverpool), a tu Kopciuszek zaskoczył wszystkich.

Do Euro 2016 pozostało nieco ponad miesiąc. No panowie, musicie teraz wylać hektolitry potu na treningach. Co najmniej tyle ile jadu wylało się wczoraj na warszawskie ulice.

Daria Domraczewa, najlepsza białoruska biatlonistka była opłacana przez KGB. Niestety, nie mam danych czy to jedyna osoba ze świata sportu opłacana przez tę szacowną organizację, ale coś mi się zdaje, że lista jest o wiele dłuższa.

Pogoda

Nad Polską panują wyże. Stąd zawyża się wszystko, łącznie z liczbą demonstrantów.

Opozycja ma jedną przewagę nad PiS-em. Ich święta przypadają na czas lepszej pogody. 1 maja, 9 maja, 22 lipca. A PiS ma 10 kwietnia, 11 listopada, 13 grudnia.

Opozycja ciągle czeka na wiatr zmian, ale chyba nie zauważyła, że on już nadszedł. Pojutrze (10 maja) będzie pierwsza rocznica tych ożywczych powiewów.