facebook.com

facebook.com

Człowiek od czasu do czasu chce się zrelaksować, uciec od wszystkiego, zapomnieć o wszystkim. Mam tak samo jak ty, jak inni. Nawet ja, polityczne zwierzę, chcę uciec od polityki. Służy temu np. moja ulubiona gra w Internecie, która znajduje się na stronie www.kurnik.pl. Gram tam w literaki (scrabble). W ostatnim czasie nawet i tam pojawiła się polityka. Po zalogowaniu się na stronie pojawia się następujący komunikat: W SOBOTĘ O 12:00 PRZED TRYBUNAŁEM – DEMONSTRACJA PRZECIWKO NISZCZENIU TRYBUNAŁU I ROBIENIU DURNIÓW Z OBYWATELI. Nie po raz pierwszy właściciel tej strony mnie wkurzył. Kilka lat temu założyłem konto, które nazwałem „tusktoklamca”. Po kilku dniach zostało ono usunięte ze względu na to, że siało nienawiść. Nic to, że były tam konta, które wręcz nawoływały do śmierci Jarosława Kaczyńskiego, pistodno,, itp. Te konta nie były usuwane, nie siały nienawiści. Jako właściciel strony pewnie może to robić i ani ja, ani mi podobni nie mogą z tym nic zrobić. Pytanie brzmi, po co oni to robią?

Polityka jest wszędzie. Kilka miesięcy temu byłem na pewnym wydarzeniu kulturalnym (nawet i mi czasem zdarza się bywać w miejscach, w których można się nieco odchamić). W czasie tego wydarzenia miało miejsce coś, co zupełnie wybiło mnie z równowagi. Oto wykonawca postanowił dać wyraz swojemu niezadowoleniu z obecnej sytuacji politycznej i zaczął mówić o tym, że się boi, że w źle się dzieje w Polsce, że zmiana władzy nie jest dobra. To samo słyszałem od kilku innych osób, które mówiły, że w teatrze aktorzy nawet nie kryli się z tym, że ta zmiana nie jest dobra. Trwa koncert, przedstawienie, a tu nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, „artysta” próbuje podzielić się czymś innym niż swój talent. A czy ktoś go o to prosi? Czy nie bierze pod uwagę, że na widowni znajdzie się osoba, która się z nim nie zgadza? Trochę jest to strzał w stopę. Niech aktorzy, muzycy, sportowcy mają swoje poglądy, niech dzielą się nimi w wywiadach prasowych, czy w telewizjach śniadaniowych, ale niech tego nie robią na scenie, na estradzie, czy na boisku. Dajcie ludziom trochę odetchnąć.

Cóż, apel właściciela strony kurnik.pl oczywiście mnie nie przekona. Wręcz przeciwnie, zachęcam Państwa do pozostania w domu w sobotę o godz. 12. Warto posprzątać mieszkania przed niedzielą, warto zrobić zakupy, żeby czasem komuś nie przyszło do głowy robić ich w dzień święty. A może warto zorganizować kontrmanifestację, bo zauważyłem, że prawa strona jest ostatnio jakby trochę mniej aktywna. A jak wiadomo licho nie śpi, więc musimy działać i być czujni.