niezalezna.pl

niezalezna.pl

Z kraju

Ilu jest Petrów? Dwóch co najmniej, jeśli nie pięciu. Każdy szanujący się lewacki przywódca miał swojego sobowtóra, ma i Rysiek. Ale ilu ich jest jeszcze nie wiadomo.

Sojusz bankstera z lewakami to chichot historii. Karol, Włodek i Józek w grobach się przewracają.

A co jeśli Petru jest tylko jeden? To znaczy, że to nie człowiek, to maszyna.

Petru jest wszędzie, wyskakuje z lodówki. Może warto go zamrozić w sejmowej zamrażarce?

Wersja kobieca Petru to niejaka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Już same inicjały wskazują, że to jeśli nie resortowe dziecko, to przynajmniej policyjne (KGP, czyli Komenda Głowna Policji).

Sensacja! Nowoczesna ma już 92,4 proc. poparcia i wciąż rośnie. Cóż, Petru dwoi się i troi, więc nie dziwmy się wcale.

Tymczasem Platforma Obywatelska wisi nad przepaścią. Nie bójcie się zrobić jeszcze jednego kroku. Do przodu.

Czołowi politycy PO zastanawiają się nad zmianą nazwy. Na razie wygrywa opcja, by zmienić nazwę partii na Platforma Nowoczesna.

Informujemy Państwa, że począwszy od dziś partię Ryśka Petru nazywamy Nowoczerska.

Nową gwiazdą upadającej PO jest niejaki Borys Budka. Każdy ma takiego „Baraka” na jakiego zasługuje, z tym że ten akurat nie wiadomo czy oba ma. Głos sugeruje coś zupełnie odmiennego.

Trzeba przyznać, że Prawo i Sprawiedliwość słucha głosu dobiegającego z Niemiec. Gdy tylko padł zarzut, że w Polsce jest zamach stanu postanowiono przenieść siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Siedziba niemieckiego jest w Karlsruhe, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i polski przenieść w równie sympatyczne miejsce. Przemyśl, Lublin, Rzeszów, a może całkiem w Bieszczady. Tam jest cisza i spokój, więc sędziowie skupią się na pracy, a nie na politykowaniu.

Tymczasem przerywamy wiadomości, żeby przekazać Państwu informację, że Petru pojawił się w galerii handlowej. Gdy tylko cokolwiek zakupi, poinformujemy o tym jako pierwsi.

Spór o TK powoli zbrzydł Polakom. Z sondażu wynika, że zainteresowanych problemem jest 0,006 proc. społeczeństwa (politycy PO i Nowoczerskiej oraz kilku blogerów, no i rzecz jasna GW, TVN i TVPetru).

Petru tymczasem długo stał na stoisku przed choinkami. Rozmawiał ze sprzedającym. Zaraz przekażemy o czym rozmawiali.

Zmiany w służbie cywilnej. Po sędziach teraz rwetes podniosą urzędnicy. Ich też ciężko będzie oderwać od koryta.

Petru przekazał sprzedającemu choinki, że on jest nowoczesny i nie kupi choinki. Zła wiadomość jest taka, że pewnie nie kupi też bombek, karpia…

Tymczasem parlamentarzyści PO chcą uczcić pamięć Lecha Wałęsy. Skoro czci się pamięć Lecha Kaczyńskiego to dla równowagi powinno się też uczcić pamięć Wałęsy. Zdębiałem. To Wałęsa nie żyje?

Skoro mowa o byłych prezydentach to jeszcze coś trzeba napisać o Kwaśniewskim. Ponoć, gdy dowiedział się o propozycji 500 zł na dziecko, powiedział, że on woli 0,5 na głowę.

Ze świata

Putin odpowiadał na pytania dziennikarzy. Pewnie czuł się jak Petru w TVP INFO, czyli swobodnie. Tak to już jest jak wcześniej zna się pytania.

Niejaki Martin Schulz, szef Parlamentu Europejskiego (PE) polubił ostatnio Polskę. On nie mógłby powiedzieć, gdzie chodził po maturze, bo jej po prostu nie ma.

Cały świat mówi o sytuacji w Polsce. Próbujemy zlokalizować gdzie konkretnie, ale póki co nie odnaleźliśmy śladu Polaków na 5 kontynentach. Jesteśmy skrupulatni, więc teraz prześledzimy co też piszą o Polsce na Antarktydzie.

O sytuacji w Polsce mówią w zasadzie tylko Niemcy. Tym razem odezwał się szef Bundestagu, który jest mocno zaniepokojony. Nie powinno to wcale dziwić, wszak nazywa się Lammert, prawie jak lament.

We Francji udało się zatrzymać nawałnicę prawicowych oszołomów. Cóż, Francja za parę zamachów może się obudzi.

Sport

Polskie piłkarki ręczne weszły do półfinału. Po przegranym meczu trener rosyjski powiedział, że w Polsce rzeczywiście doszło do zamachu stanu.

Uspokajamy polskich kibiców. Piłkarki ręczne po mistrzostwach wrócą do kraju. Żadna nie ma zamiaru prosić o azyl.

Polska wylosowała Irlandię Północną, Ukrainę i Niemcy. Ze względu na negatywne wypowiedzi Niemców wobec Polaków UEFA planuje rozlosowanie grup raz jeszcze.

Polscy skoczkowie bez formy, Lewandowski się zaciął. Wina PiS-u i walącej się demokracji w Polsce.

Legia Warszawa jak Real Madryt? Na razie łączy ich to, że nie potrafią prawidłowo zarejestrować piłkarzy. Dobre i to.

Pogoda

Gazety na Antarktydzie przekazują, że do Polski zbliża się masa zimnego powietrza, ale zdecydowanie nie ma to związku z sytuacją polityczną.

Demokracja w Polsce wyraźnie się przegrzała. Skoro w grudniu temperatury przekraczają 10 stopni Celsjusza, to naprawdę jest coś nie tak.

Nawet karpie nie mogą wytrzymać tej dusznej atmosfery w Polsce i chętnie wskoczyłyby pod topór. Mają dość i wolno im. Demokracja im na to pozwala. Jeszcze.

Petru ma dobre wiadomości. Powiedział, że jak on dojdzie do władzy, to znowu będzie w Polsce pogoda tylko dla bogaczy. Potrzebuje jednak jeszcze paru wiosen…