facebook.pl

facebook.pl

Z kraju

Aż 116 osób protestowało wczoraj pod Trybunałem Konstytucyjnym. Znamy ich imiona i nazwiska oraz KOD-y (00-116).

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVPetru wynika, że najlepszym prezydentem III RP był Wojciech Jaruzelski, drugie miejsce zajęli Kwaśniewski i Komorowski, czwarte Lech Kaczyński, piąte Andrzej Duda. Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 116 osób.

Komitet Obrony Demokracji (KOD) wyszedł z założenia, że w kupie siła. Przyszło 116 osób i rzeczywiście była w tej kupie siłaczka, ale też i sporo smrodu.

Henryka mająca krzywy nos znowu walczy z tramwajami. Ponoć była tak bohaterska, że zatrzymała tramwaj, gdy był wyłączony prąd. Skoro tak było to niechybnie przypomina się film pt. Tramwaj zwany pożądaniem.

Redaktor prowadzący wczorajszy program w TVPetru powiedział mniej więcej tak: Na miejscu Andrzeja Dudy zrobiłbym tak… Gdyby był choć odrobinę wiarygodny powinien zapytać: Co powinien zrobić Andrzej Duda? I zamilknąć.

Nowa gwiazda czerwono-różowych mediów to niewątpliwie Petru. W swoim oświadczeniu majątkowym wykazał, że ma mieszkanie 60 m kw. w Warszawie warte 100 tys. zł. Jeśli tak to chętnie je kupię i jeszcze dodam 1 tys. On będzie szczęśliwy i ja też. To jak Rysiek?

Andrzej Rzepliński lata od studia do studia i wypowiada swoje deklaracje polityczne. Przypominamy, że nawet w tej miernej konstytucji z 1997 r. jest tzw. trójpodział władz, który oznacza, że władza sądownicza nie może wchodzić na teren przynależny władzy ustawodawczej. Zatem sio do trybunaliku.

TVP INFO, zwane także TVPetru zaprosiło trzech dziennikarzy, którzy dyskutowali o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy. Nie było zdania odrębnego. Zupełnie jak w trybunale. Pełna zgodność.

Gdy protestowało 100 tys. ludzi na ulicach był to happening. Gdy protestuje 116 osób jest to protest przeciwko łamaniu kręgosłupa demokracji.

Petru chce, aby ludzie wyszli na ulice. Nie widział Petru tych tysięcy ludzi, którzy demonstrowali w ostatnich latach? Jeśli ci sami znowu nie wyjdą to Petru nikogo nie zobaczy na ulicy. Nowocześni siedzą w domach. Ulice są dla biedaków.

Czystki w TVP. Mówi się o tym, że polecą Lisowie, Tadla i inne krety.

Karolina Lewicka, obawiając się zwolnienia z pracy w TVPetru, postanowiła zmienić nazwisko na Prawicka.

Dlaczego prezydent Duda powołuje sędziów pod osłoną nocy, zastanawiają się politycy opozycji. Odpowiadamy, że w Kraju nad Wisłą noc w grudniu zaczyna się około 15.30, a w tym czasie zdecydowana większość ludzi jeszcze pracuje.

Nowoczesna, wierząca w zabobony i inne gusła, podczas andrzejkowej nocy wywróżyła sobie, że w ciągu 2 tygodni przejmą władzę. Do 13 grudnia macie czas, potem was wezmą w kamasze.

Ze świata

Informacji ze świata dziś nie będzie, ponieważ cały świat żyje tym, co dzieje się w sprawie Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Z kraju

Trwa protest pod TK. Na miejscu protestu jest w tym momencie 11 policjantów.

Petru wzywa do ulicznych manifestacji. Wasze ulice, nasze kamienice.

Sport

Posłom Nowoczesnej i PO proponujemy zorganizowanie Biegu Po Demokrację. Trasa maratonu przebiegać ma z Warszawy do Brukseli lub do Moskwy. Ponoć taka sama odległość.

Robert Lewandowski tak przejął się sytuacją związaną z Trybunałem Konstytucyjnym, że zaciął się, zablokował i przestał trafiać do siatki. Mamy nadzieję, że do Euro 2016, czyli do czerwca TK poda się do dymisji, w całości, żeby nie blokować dobrych ustaw i naszych strzelców.

Rozpoczął się sezon skoków. Póki co media zainteresowane są jedynie skokiem na trybunał.

Piłkarze Ekstraklasy powoli przygotowują się do zimowego snu. Najgorzej ze snem będą mieli piłkarze Legii, bo jak zaczną się protesty w Warszawie, to nie zregenerują się. Przynajmniej będą mieli wytłumaczenie.

Z drugiej jednak strony, jeśli w protestach będzie brało udział 116 osób, to u niektórych piłkarzy jest więcej gości na imprezie, więc raczej dadzą radę chłopaki z Legii. Z Polonii też.

Pogoda

W tej chwili nad TK świeci słońce. Ale synoptycy zapowiadają silne wiatry.

To piękna pogoda sprawiła, że tłumy koczują pod TK. 10 policjantów…

Dziadek Mróz zbliża się ze Wschodu. Cieszą się Nowocześni i PO. Ale niespodziewanie ten Dziadek Mróz skierował swoją uwagę na południe i rusza w kierunku Turcji.

Klimat wokół uchodźców zrobił się jak gdyby chłodniejszy.

Tymczasem pod TK… Robi się ciemno…