fronda.pl

fronda.pl

Pierwsza w Polsce książka odsłaniająca kulisy serialu wszech czasów polskiej telewizji.

Wydawnictwo Fronda oraz prawymsierpowym.pl polecają.

Geibel, Lohse, Staedtke i von Vormann istnieli naprawdę, a Brunner był numerem 1 na liście najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy hitlerowskich.

Są tacy, to nie żart, którzy znają ten serial niemal na pamięć, a kultowe scenki mają ciągle przed oczami. Miłośników serialu na pewno nie brakuje, ale czy po zaznajomieniu się z pewnymi faktami nadal nimi pozostaną… Książka, którą polecamy może zmienić ich pogląd.

Maciej Replewicz odsłania nieznane fakty gwiazd serialu, skrywane tajemnice scenarzystów oraz realizatorów, a także prawdziwe losy bohaterów „Stawki większej niż życie”.

Który z twórców filmu pisał donosy do komunistycznej bezpieki? Do czego Kloss był potrzebny PRLowskiej propagandzie? Kogo miał wynieść do władzy, a kogo zohydzić? Ile brawurowych życiorysów asów wywiadu złożyło się na sylwetkę kapitana Klossa?

Dziennikarskie śledztwo wraca do roku 1966, kiedy powstawał scenariusz, sięga też po dokumenty odtajnione po roku 1989. Przedzierając się przez gąszcz przeinaczeń i dezinformacji, odsłania prawdziwe kulisy wydarzeń i wskazuje dla kogo, przy nagrywaniu serialu, stawka była „większa niż życie”.

Chyba bardzo często podkreślaliśmy, że przygody Klossa są bajką, że są one nieprawdopodobne, a tymczasem to wszystko, co widzimy w poszczególnych odcinkach, jest oparte na elementach autentycznych – powiedział scenarzysta Zbigniew Safjan podczas kolaudacji „Stawki większej niż życie”.

Oglądałeś/aś serial „Stawka większa niż życie”? Pamiętasz losy bohaterów, a przede wszystkim to, o czym rozmawiali?

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie. Weź udział w QUIZIE. Każdy uczestnik otrzymuje 15 losowo wybranych cytatów i tylko raz może wziąć udział w konkursie. Należy pamiętać, że quiz jest na czas.

QUIZ – link: http://wydawnictwofronda.pl/quiz-stawka-promo