cezarykrysztopa.blogpublika.com

cezarykrysztopa.blogpublika.com

Z kraju

Czy jest ktoś jeszcze, kto nie spotkał Ewy w pociągu? Czy ktokolwiek czuje do niej pociąg?

Podróżujący autobusami czują wielki żal do premier Kopacz, że ta tylko pociągami się wozi. Wkrótce ma odbyć się demonstracja pod KPRM a pikietujący domagać się będą zrównania szans pociągów i autobusów.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka, konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy – śpiewa wesoło Ewka i jej ferajna.

Nieodłącznym elementem podróżującej Ewy Kopacz jest łysina Michała Kamińskiego. Widoczna z daleka, nienagannie wypucowana. Dość już tego naśmiewania się z łysych…

Pociąg włoski, powiedział Misio do Ewy. A to dowcipniś z niego.

A prywatnie być blondynem, mieć na głowie włosów las – zaśpiewała Ewka Misiowi.

EK – Ewa Kopacz, ale przecież równie dobrze może chodzić o Ewę Kolej.

Z przykrością zawiadamiamy, że Radek Sikorski nie wystartuje w wyborach do parlamentu. Nic już nie będzie takie samo.

W kuluarach krąży plotka, że Radka pogrążyły kolejne taśmy, które gdzieś są, lecz nie wiadomo gdzie. Słychać na nich głośne mlaskanie i trudno było rozszyfrować kto tak siorbie, mlaska i pociąga nosem. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że był to Radek, co oznacza że w świecie dyplomacji jest już spalony. A i na salonach takie zachowanie nie przystoi. Towarzysze z Platformy tolerują złodziejstwo i kłamstwo, ale siorbania przy stole zdzierżyć nie mogli.

Krzepki Radek (jest nawet taki keczup) się skończył.

Radek obiecał, że już nie będzie siorbał i mlaskał. Ewa była jednak nieprzejednana. Wtórowała jej Małgorzata Kidała-Błońska. Kidała w gwarze śląskiej oznacza brudzić i plamić (przyp. red.).

Nowy marszałek sejmu (Kidawa-Błońska) zapowiedział, że posłowie w tym roku nie będą mieli wakacji. Zdecydowana większość z nich ma je przecież od 4 lat.

W Warszawie odbędzie się demonstracja z poparciem dla uchodźców. Informujemy o niej po tylko, żeby przekazać, że jednocześnie odbędzie się demonstracja ich przeciwników, na którą zapraszamy.

Mówi się o tym, że Donald T. też wkrótce będzie uchodźcą. Błędnie się mówi, bo uchodźca to osoba, która musiała opuścić teren, na którym mieszkała, ze względu na zagrożenie życia, zdrowia bądź wolności. On będzie uciekał przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Nie będzie zatem uchodźcą, ale zbiegiem.

Ze świata

Grecja złapała drugi, a może siódmy oddech. Ponoć reanimował ją sam Donald T. Operacja się udała, ale pacjent zmarł, wkrótce taki komunikat wypłynie z UE.

W Grecji otwarto wczoraj niemieckie banki.

Albo przyjmujecie uchodźców, albo odblokujemy sankcje dla Rosji – takie ultimatum usłyszała Polska od Włochów, Greków i Niemców. Polacy potulnie przyjęli tę propozycję, jak każdą płynącą z Zachodu… i Południa.

Austria i Węgry powiedziały NIE imigrantom, to im nie dali. Można?

Argumentacja UE była wręcz komiczna. W związku z tym, że w Polsce nie ma mniejszości syryjskiej, należy przyjąć ich co najmniej 2 tys. Ewie Kopacz pragniemy uświadomić, że w Polsce nie ma również mniejszości eskimoskiej, a somalijskiej też próżno szukać. Nie ma tez Indian z plemienia Siuksów, a w ogóle to za mało u nas mniejszości spod znaku tęczy.

Zamachy w Turcji sprawiają, że tegoroczne wakacje należy spędzić w Polsce.

Kuba wznowiła stosunki dyplomatyczne z USA. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Anders Breivik zostanie studentem nauk politycznych. Nie dość, że za zabicie 77 osób dostał nieco ponad 20 lat, to jeszcze studiować mu się zachciało. Najlepsze jest to, że jego zachcianka zostanie spełniona.

Sport

Ruszyła najbardziej wyrównana liga świata, czyli Ekstraklasa. W Polsce tak bardzo chce się wprowadzić wszędzie równość, że nawet wkradła się ona do świata piłki nożnej. Jak w wielu przypadkach, tak i w tym, równość nie oznacza wysokiego poziomu.

Termalica Nieciecza zadebiutowała w Ekstraklasie. Niczego nie ujmując temu małemu-wielkiemu klubowi należy stwierdzić, że jeszcze mnóstwo małych klubów chciałoby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Patrząc na nią, chciałoby się napisać rozrywkowej…

Tak czy siak, prawymsierpowym.pl mocno trzyma kciuki za Niecieczę. Tym bardziej, że niemal wszyscy zawodnicy to Polacy (w kadrze są jeszcze Słowak i Ukrainiec).

Ponoć umiera ostatnia, ale po wylosowaniu Fc Basel nawet najbardziej zagorzali fani Lecha Poznań porzucili wszelką nadzieję.

W Lidze Światowej polscy siatkarze zajęli czwarte miejsce. Uznano to za porażkę. Piłkarze nożni o takich porażkach nawet nie śnią.

Karuzela transferowa trwa w najlepsze. Lewandowski już przymierzany jest do Manchesteru United, Krychowiak do PSG, Szczęsny do Ajaxu. Może się zakręcić w głowie.

Pogoda

Letnie nawałnice pustoszą Polskę. Dobra wiadomość jest taka, że nawałnica, która od 8 lat niszczy Polskę, powoli, ale opuszcza nasz kraj.

Żar leje się z nieba. Wie o tym Miś Kamiński, który przy każdej okazji rozpina górne guziki swoich koszul i raczy nas nagim torsem. Misiek, słuchaj no! Może zamień się z Muchą. Ty bądź rzecznikiem kampanii, a ona niech jeździ. Jej nie da się słuchać, a na ciebie nie da się patrzeć. Zamieńcie się miejscami i będzie dobrze.

Nawet Pendolino, które mknie przez polską krainę nie było w stanie uciec przed burzami. Nie jest zatem tak, jak mówili niektórzy politycy, że jest ono szybkie jak błyskawica.