cda.pl

cda.pl

Z kraju

Kampania dopiero co się zaczęła, a Kopacz już zdążyła wykoleić platformę.

Ewa Peron – to się Olejnik udał żarcik.

Kopacz jakaś teraz bardziej pociągająca się zrobiła, prawda?

Chwili spokoju nie ma. Gdzie nie spojrzysz tam Kopacz. Strach otwierać lodówkę.

Ewa to równa kobita. Przynajmniej tak mówi o sobie. Coś mi się jednak zdaje, że mówiąc to, ma nierówno pod kopułą.

Ewa zaczepia ludzi w pociągu. Służba Ochrony Kolei powinna zająć się tym przypadkiem.

Ulubiona książka Ewy – O psie, który jeździł koleją. Akcja dzieje się we Włoszech, Pendolino też włoskie, psy lubią Ewę. O zbieżności nie ma mowy.

Kotlet Kopaczowej sprawił, że przypomniał mi się stary dowcip: Idzie sobie bułka przez miasto w Rumunii, nagle zaczyna ją gonić kilku Rumunów, bułka ucieka co sił w nogach. Do grupy pościgowej dołączają kolejni głodni Rumuni. Kiedy bułka traciła już nadzieję na powodzenie ucieczki, zobaczyła małą uliczkę, gdzie mogłaby zgubić wygłodniałych Rumunów. W uliczce zauważyła kotleta i nie przestając biec, krzyczy do niego „uciekaj !! głodni Rumuni biegną!!” Na co odpowiada kotlet: – spokojnie, mnie tu jeszcze nie znają.

Pocieszające jest to, że Polacy kotlety znają.

Inna piosenka, która przyda się nielicznym przeciwnikom Ewy – Nie zaczepiaj mnie, bo powiem mamie.

Ewka jeździ pociągami, a za nią lata samolot. A co tam, stać ich. Koszt 100 tys. zł na nikim już chyba nie robi wrażenia.

Bronka już pogoniliśmy, teraz kolej na Ewkę.

Ostatnie podrygi Komorowskiego. Dopisać to się można do wycieczki szkolnej lub pamiętnika, powiedział były już wkrótce prezydent (prawda, że to ładnie brzmi: były prezydent Komorowski – miód dla podniebienia, muzyka dla uszu).

Ślązacy są dumnym narodem – te słowa Ewki nawet Misia Kamińskiego zbiły z pantałyku.

Durczok chce 9 mln zł odszkodowania za doznane krzywdy. A teraz Drogi Czytelniku pomyśl, ile musiałbyś pracować, żeby zarobić taką kasę. Mi wyszło ok. 277, ale nie miesięcy, tylko lat! A Tobie?

Z pola widzenia zszedł Donald T. Ktoś nawet zadał pytanie, co on robi w tej Brukseli. Odpowiedź jest banalnie prosta. To samo, czyli dalej nic.

Kukiz nie ma programu i mieć nie będzie. Czas obalić system programowy i jechać bez oprogramowania.

Jeszcze nie powstała partia Kukiza, a już się kłócą. Stonoga przebiera nóżkami.

Ze świata

Grecja ma swój czas. W końcu wakacje, więc nie ma się co dziwić.

Grecja zbankrutowała, a ludzie na wyspach świetnie się bawią.

Grecka tragedia dzieje się na naszych oczach, ale jak się tak przyjrzeć to dalej Grecy mają lepiej niż Polacy i bynajmniej nie chodzi wyłącznie o pogodę.

Niemcy mają chrapkę na Kretę. Chętnie dołączyliby tę wyspę do siebie. KRETYnami by byli, gdyby nie wykorzystali nadarzającej się okazji.

W Tunezji znowu zamachy. Wakacje polecamy spędzać w Polsce.

UE po raz kolejny wyraża zaniepokojenie sytuacją w Grecji, Tunezji i innych krajach. Pora wyrazić zaniepokojenie sytuacją w samej UE.

Brytyjski premier, David Cameron ostrzega przed zamachami w GB. Dobrze, że chociaż jest świadomy tego, co wkrótce może się stać. Nie za późno?

 

Sport

Póki co Kukiz nie rusza się z Lubina. Po co ma to robić, skoro Zagłębie Lubin wraca do Ekstraklasy?

Igrzyska Europejskie za nami. Większość nawet nie zauważyła, że się zaczęły.

Wściekły Janowicz odpadł z Wimbledonu. Nie o jego formę bym się martwił, ale o zachowanie. Kiedyś jeszcze kogoś trzepnie rakietą i zabije.

Dla kibiców nastał ciężki czas, bo niewiele się dzieje w świecie sportu. A co dopiero ma powiedzieć bloger? Bida z nędzą.

Pogoda

W najbliższych dniach żar ma się lać z nieba. Miejmy nadzieję, że pociągi, którymi jeździ Ewka są klimatyzowane.

Jazda pociągiem w takim upale grozi sporymi opóźnieniami, wszak szyny się rozciągają. Ale co tam, zawsze wtedy więcej osób zaczepi Kopaczka, a i kotlet będzie gorący.

Meteorolodzy ostrzegają, że temperatury mogą sięgnąć nawet 38 kresek. To mniej więcej tyle ile wynosi poparcie dla PiS.

Temperatura powietrza ma obniżyć się dopiero w październiku i spaść nawet poniżej 10 kresek. To mniej więcej tyle ile wyniesie poparcie dla PO.

Gorąco pozdrawiam!