wydawnictwofronda.pl

wydawnictwofronda.pl

Elementarz katolika – Wydawnictwo Fronda oraz prawymsierpowym.pl polecają najnowszą książkę Sławomira Zatwardnickiego.

To nie jest zwykły elementarz – ten może służyć przez całe życie. Warto go więc mieć cały czas pod ręką! Masz czasem wątpliwości? Każdy katolik je ma. Najważniejsze jest, aby starać się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania…

Książkę polecają: tygodnik „Niedziela”, Radio Warszawa, Telewizja Republika, miesięcznik „Egzorcysta”, kwartalnik „Homo Dei”, portal „Opoka”.

Premiera: 20 lipca 2015 roku

Detale techniczne: Oprawa: miękka, ilość stron: 216, cena detaliczna: 29.90 zł.

Autor prezentuje prawdy wiary w sposób pomysłowy i pogłębiony. Czytelnik dowie się z niej między innymi:

  • Jak pogodzić wszechmoc Boga z Jego dobrocią? I z istnieniem zła?
  • Czy warto jeszcze wierzyć w Stworzyciela?
  • Dlaczego cierpimy z powodu upadku Adama i Ewy?
  • Na czym polegało dziewicze poczęcie i narodzenie Jezusa?
  • Co kryje się w tajemniczym sformułowaniu „zstąpił do piekieł”?
  • Czy Duch Święty musi pozostać „Wielkim Nieznanym”?

 

Skarbnica wiedzy, błyskotliwych cytatów i trafionych w punkt argumentów. Publikacja została opatrzona wstępem ks. dr hab. Roberta Skrzpczaka, sporą dawką humoru oraz rysunkami. Inne dzieła autora to m.in. „Katolicki Pomocnik Towarzyski”.

Co tak naprawdę wyznaje tzw. niedzielny katolik?

Elementarz katolika to ilustrowane i pogłębione kompendium wiedzy o fundamentalnych prawdach wiary, zawartych w Credo i obowiązujących chrześcijanina na każdym etapie życia. Zawsze służących zbawieniu.

To książka ważna i pożyteczna. Wpisuje się w ponad stuletnią tradycję powracania do fundamentalnych twierdzeń chrześcijaństwa w epoce zaniku wiary i zwątpienia w gwarancje prawdy. Czynili to wielcy teologowie i pasterze XX wieku: Romano Guardini, Karl Adam, Joseph Ratzinger, Bruno Forte, Christoph Schönborn, Jan Paweł II. W tę potrzebę i tradycję wpisuje się teraz polski teolog i publicysta Sławomir Zatwardnicki. I czyni to z pasją człowieka wierzącego i kompetentnego - ks. dr hab. Robert Skrzypczak wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie.