niezalezna.pl

niezalezna.pl

Z kraju

Nowoczesna.pl wkracza na salony. Większość jej działaczy nigdy z tych salonów nie wychodziła.

Ponoć nowocześni mają pokazać platfusom, jak prawidłowo jeść ośmiorniczki, bo ci robili to w sposób niegodny i obciachowy. Nawet zachować się nie potrafili.

Jeść należy z godnością i dostojeństwem. A politycy PO w pewnym momencie zaczęli żreć jak świnie przy korycie. Nowoczesna na nowo wprowadzi noże i widelce.

Balcerowicz, Petru, Olechowski – ale to już było…

Jednym z postulatów Nowoczesnej jest zmniejszenie liczby posłów. Jest to chyba strzał w stopę, bo żeby któryś z nowoczesnych dostał się do sejmu trzeba by było zwiększyć liczbę posłów o jakieś 100 tys. Więcej takich postulatów.

Ludzie dawnej Unii Wolności nie dają za wygraną. Która to już ich reaktywacja?

Marszałek Sikorski chce ustanowić nowe święto – Dzień Sejmu RP, który obchodzony będzie 1 lipca. Wszyscy obywatele III RP otrzymają darmowe ośmiorniczki. Niech i oni poczują się choć na chwilę wyjątkowo. Sikorka bogatka ma gest.

W PO panika na całego. Miał nosa Donald T., że uciekł z tonącej łajby.

Kancelaria prezydenta na gwałt przygotowuje projekt ustawy obniżający wiek emerytalny do 63 roku życia. Już za 2 dni (4 czerwca) 63 urodziny obchodzić będzie Bronek, więc coś trzeba zrobić. Myślał, że do emerytury będzie prezydentem, a tu taka niespodzianka.

Kancelaria premiera przygotowuje projekt ustawy, który umożliwi przejście na emeryturę w wieku 59 lat (chociaż dla kobiet), bo w ten wiek wchodzi ustępująca wkrótce pani premier.

Ze sceny politycznej odchodzą: Komorowski, Wujec, Nałęcz, Lityński, Koziej zwany szogunem. Dobre i to, choć czekamy na innych tuzów polskiej polityki.

Bartoszewski (mylnie przez wielu nazywany profesorem) miał nosa. Chciał, żeby pochował go jeszcze prezydent Komorowski i tak też się stało. W ostatniej niemal chwili, ale się udało.

Tymczasem z Belwederu wywożone są co cenniejsze obrazy i pamiątki. Sceny te przypominają wyjazd Janukowycza, choć oddać należy, że jest to robione w ciut bardziej cywilizowany sposób.

Z niecierpliwością oczekujemy wyjazdu ostatniego obrazu, czyli obrazu nędzy i rozpaczy. Już 6 sierpnia, proszę Państwa.

Wkrótce potem należy „wykopacz”, wiadomo kogo.

Anna Grodzka spowodowała kolizję. Współczujemy poszkodowanym, którzy mieli przyjemność zderzyć się z Anią.

Ze świata

Część dygnitarzy unijnych chce wyrzucić Węgry z UE. To tak jakby trener Barcelony chciał wyrzucić Messiego, bo ten robi wszystko lepiej i szybciej.

Tymczasem w UE zastanawiają się również nad tym, co zrobić z imigrantami. Rychło w czas.

W USA Republikanie i Demokraci zabiegają o głosy murzynów. Takie tytuły pojawiły się w światowej prasie. A głosy białych już nie mają znaczenia? A co z Latynosami?

Rosja stworzyła czarną listę osób, które nie mają prawa wjazdu do tego kraju. Nie wiadomo jaki jest sens tworzenia takiej listy, skoro i tak nikt się tam nie wybiera. No chyba, że Bronek poprosi o azyl.

Sport

W Niemczech mistrz jest znany od pół roku, we Włoszech od 4 miesięcy, w Anglii od 2 miesięcy, w Hiszpanii od 2 tygodni, a w Polsce dalej nic nie wiadomo. Teraz przynajmniej jest jasne, która liga jest najlepsza.

I w tej najlepszej lidze zagra Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Nieciecza to najmniejsza miejscowość w Europie, która kiedykolwiek miała swój klub w najwyższej klasie rozgrywkowej. Liczy zaledwie 750 mieszkańców. Takie rzeczy tylko w Polsce, choć tym razem w pozytywnym znaczeniu.

Hiszpański sport święci triumfy. Euroligę w koszykówce zdobył Real Madryt, Ligę Mistrzów w piłce ręcznej Fc Barcelona, Giro d’Italia wygrał Contador. A jeszcze Fc Barcelona jest w finale Ligi Mistrzów w piłce nożnej.

Sportowcy, którzy poparli Bronka zaszyli się w swoich dziuplach. Aktorzy niech zajmą się próbami w teatrach, a sportowcy treningiem na stadionach. Z pożytkiem dla wszystkich.

Wielka afera w FIFA. Pytanie brzmi nie kto został aresztowany, ale kto nie został aresztowany. Ta druga wersja będzie o wiele krótsza.

Pogoda

Piękne słońce nad Polską. I nie jest to słońce Peru.

Synoptycy zapowiadają burze. No przecież jasne jest, że w letnim okresie spokojnie nie będzie, tym bardziej, że nie jest łatwo pogodzić się z tym, że nad niektórymi już słoneczko zachodzi i zbierają się naprawdę czarne chmury.

Te czarne chmury zbierają się szczególnie nad Budą Ruską. Prosimy uważać, szczególnie do 6 sierpnia.