wzzw.wordpress.com

wzzw.wordpress.com

Z kraju

Jakimi kryteriami kierowała się Kopacz przy dymisjach? Arłukowicz i Biernat wylecieli, bo byli pierwsi z brzegu, czyli było to kryterium alfabetyczne.

Karpiński i Sikorski wylecieli, bo Ewka nie lubi ludzi mających końcówkę –ski. Mówi się, że to szlachcice, więc strasznie ją to mierziło.

Mówi się o tym, że Arłukowicz może zostać ministrem transportu, wszak kolejki to jego specjalność.

Z kolei Karpiński był chyba ostatnim ministrem skarbu, bo okazało się właśnie, że tego skarbu już nie ma.

Radek odszedł dla dobra PO. Ale wróci. Tacy jak on zawsze wracają, ze szkodą dla Polski.

Bronisław Komorowski w depresji. Nikt nie potwierdził, żeby w ostatnim czasie przebywał w Holandii.

Stonoga króluje w mediach. Dziwić to nie powinno. Jak się ma sto nóżek to można de facto wszystko.

PO w totalnej panice i rozsypce. Chyba już PO was towarzysze.

Nowy marszałek sejmu ma być arbitrem, powiedział Janusz Piechociński. Zych pasuje jak ulał a i siarczyście przekląć umie. A ośmiorniczki lubi?

Zaczyna się. Politycy i media mają pretensje do Andrzeja Dudy, że ten nie spełnił jeszcze swoich obietnic. Przypominamy, że prezydentem Andrzej Duda będzie dopiero od 6 sierpnia.

Ze świata

Szczyt G7 za nami. Niektórzy twierdzą, że to był K2 hipokryzji – dużo słów, mało treści i M1 ciasnoty – miejsca starczyło jedynie dla bogatych.

Sama ochrona szczytu kosztowała blisko 30 mln euro. Nie mówiąc o żarciu, zakwaterowaniu i innych atrakcjach.

Główne tematy szczytu to: klimat (na pewno był dobry), ebola (jabole lały się strumieniami), prawa kobiet (musiała się Merkel czuć nieco zmęczona) oraz kwestia Ukrainy – ten temat jednak przesunięto w czasie, bo…

… na szczycie nie było Putina. Jego interesy reprezentował Donald T.

Relacje Marcina Antosiewicza (dziennikarza TVP) ze szczytu G7 powodowały, że gdyby to zależało od prawymsierpowym.pl to prawdopodobnie zostałoby zastosowane kryterium alfabetyczne w stosunku do niego. A potem do kompletu byliby: Kraśko, Lisowie i Tadla.

W czasie trwania szczytu G7 z głodu umarło 40 tysięcy dzieci (wg danych ONZ co 5 sekund z głodu umiera jedno dziecko). Te 30 milionów euro można było dużo lepiej spożytkować.

Liczba głodujących na świecie wynosi 963 miliony. Ich losem G7 nie zajął się wcale. Może to i dobrze, bo syty głodnego nie zrozumie.

Sport

Lech został mistrzem Polski, Barcelona zdobyła Ligę Mistrzów. 20 tys. kibiców Lecha rozwaliło Poznań, milion kibiców Barcelony oszczędziło miasto, dość dobrze się przy tym bawiąc. Można?

Jaki mistrz, tacy kibice. Od razu uprzedzam, że gdyby Legia zdobyła mistrza wcale lepiej by nie było.

Biję się w piersi, bo przecież to nie 20 tys. kibiców Lecha rozwaliło miasto, ale banda 100 bandytów. Na chwilę przejąłem narrację naszych ulubionych telewizji.

Najlepsza drużyna w koszykówce w Polsce jest w Zielonej Górze. Piłkarska w Poznaniu. Tylko wyborcy z zachodniej części jakoś tacy marni. Im dajemy czerwoną kartkę.

Pogoda

Nadciągają intensywne burze. A wydawało się, że najgorsze za nami.

Czarne chmury nad rządem zbierały się już od ponad roku. Mówią, że mógł w tym maczać palce jakiś Kret (niekoniecznie gość od pogody).

Stonogi lubią wilgoć a tej nie zabraknie po gwałtownych burzach.

Życzę Państwu jednak dobrej pogody, bo Stonogi to nic dobrego (szkodnik), a i uważajmy na ciasteczka (kukizy), bo po nich tylko się tyje – lepiej zjeść zdrowe warzywa (choćby ogórki, na które wkrótce przyjdzie pora).