niezalezna.pl

niezalezna.pl

Znam kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy jeszcze przed I turą zdecydowali się na wykupienie bilbordów, na których napisane było ich imię i nazwisko z funkcją, o którą się ubiegają. I tak np. byli kandydaci, którzy potrafili napisać Jan Kowalski wójtem… Sondaże wskazują, że I turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Sebastian Duda. Pokonał Bronisława Marię Komorowskiego. I dzięki Bogu. Ale to zaledwie połowa sukcesu. Nie można jednak już pisać, że jest prezydentem. To byłby błąd pychy, który zgubił niejednego kandydata. Oby znak zapytania w tytule przeistoczył się za tygodnie w wykrzyknik!

Panie Andrzeju, proszę Pana o wielki wysiłek, który sprawi, że Polska zacznie podnosić się z kolan. Jest Pan lepszy, o wiele lepszy niż Komorowski. Ale to jeszcze trzeba udowodnić. Teraz z pewnością tzw. mainstream zastanawia się co zrobić. Czy przypuścić frontalny atak na PiS, czy może jednak schować agresję głęboko do szuflad i przez 2 tygodnie liczyć na cud. Na to drugie bym nie liczył, ale wiem, że linie telefoniczne głównych graczy (mediów, polityków, biznesu) są teraz rozgrzane do czerwoności.

Proszę Pana o to, żeby przetrwał Pan ten frontalny atak. Nie wiem, czy będzie to bezpośredni atak na Pana, czy jednak może będzie to atak na PiS, ale wiem, że będzie to ciężki czas.

Proszę nie podlizywać się Kukizowi. Owszem, powiedzieć parę ciepłych słów do Kukiza i jego zwolenników, ale nie kłaniać się w pas. Jeśli jakikolwiek wyborca Kukiza zagłosuje na Komorowskiego to sam sobie wystawi świadectwo. Jeśli jest antysystemowy to ostatnią osobą na jaką powinien taki wyborca głosować jest Komorowski. Jeśli wyborcy Kukiza są poważnymi ludźmi to albo zagłosują na Andrzeja Dudę, albo nie zagłosują wcale, ewentualnie oddadzą nieważny głos.

To taki komentarz na gorąco. Niech wygra Andrzej Duda!