imagesLudzi czynu – Polsce brakuje ludzi, którzy robiliby coś bezinteresownie dla kraju. Zdecydowana większość to ludzi nastawiona jest na interes indywidualny, ewentualnie na interes wąskiej grupy ludzi. A w Polsce potrzeba ludzi czynu, którzy słowem i przykładem pociągnęliby innych. Ludzi czynu brakuje w państwie, ale i w naszych środowiskach. Gdzie nie spojrzymy, tam karierowicze, oszuści i cwaniacy.  Na zbliżający się 2015 rok życzę takich ludzi, którzy zbiorą wokół siebie możliwie szerokie grono tych, którzy chcą coś zrobić…

Łaski od Boga – bez tego ani rusz. Jeśli mają nastąpić jakieś zmiany to tylko przy pomocy łaski Bożej. Innej opcji nie ma. Zatem jeśli ktoś myśli, że nic nie może, to myli się, bo o łaskę zawsze może się pomodlić. Dla siebie i dla Ojczyzny.

Mediów obiektywnych – dopóki w Polsce nie będzie prawdy w mediach, dopóty będą spory w rodzinach, spory w państwie. Przecież kłótnie te nie wynikają z obrony tego, czy innego obozu, ale prawdy przekazywanej przez daną telewizję. Jeśli ktoś zawzięcie ogląda TVN24 i robi to od kilku ,lat, to nie ma szans, żeby zauważał jakiekolwiek dobro w PiS-ie. Mówi się o mediach, że to czwarta władza. Śmiem twierdzić, że jest to pierwsza władza i jeśli ona będzie zepsuta, to i pozostałe takie będą.

Niepodległości – życzenia być może komuś wydające się niepotrzebnymi, ale czy jeszcze ktoś rok temu przypuszczał, że tuż obok nas wybuchnie konflikt takiego kalibru? Niepodległości trzeba życzyć zawsze i wciąż, bo nie ma jej się danej raz na zawsze.

Odwagi – w Polsce oprócz tego, że brakuje ludzi czynu, brakuje również ludzi odważnych, którzy nie boją się powiedzieć, że białe jest białe, a czarne jest czarne. A jeśli już ktoś taki się znajdzie, to pewnym jest, że wkrótce zostanie przeciwko niemu wszczęta nagonka, szykanowanie i wyciągnięte zostaną armaty wielkiego kalibru. Mimo tych przeciwności życzyć sobie powinniśmy odważnych i bohaterskich ludzi, którzy pokonają wszelkie złe moce panoszące się w naszych domach, gminach, województwach i całym państwie.

Prawdy – jej deficyt jest aż nadto zauważalny. Gdyby prawda zapanowała w naszych rodzinach, w naszym państwie, to z pewnością bylibyśmy o wiele szczęśliwsi. Niestety, zamiast niej wybieramy kłamstwo, fałsz i obłudę. A tylko prawda może wyzwolić…

Rzeczpospolitej nr IV – ta wyśmiewana przez lata idea IV RP niech się wreszcie spełni. III RP nie ma co już naprawiać, bo ona służy wyłącznie bogatym, złodziejom, aferzystom, a ci, którzy są uczciwi są przez nią traktowani po macoszemu. Czas zatem najwyższy życzyć zmiany i nie bać się jej.

Sukcesów – brzmi tak nieco groteskowo, bo przecież dla każdego co innego jest sukcesem. Ale przede wszystkim życzę Państwu sukcesów w życiu prywatnym, bo jeśli tam jest w porządku, to i w innych aspektach będzie lepiej. W ślad za sukcesem osobistym pójdzie sukces zawodowy i na szczeblu krajowym.

Trzeciej RP końca – życzę Państwu jak najlepiej, a jednym z warunków tego, żeby było lepiej, z pewnością jest koniec tej marnej i tandetnej III RP. 25 lat wolności, ale dla kogo tak naprawdę? Czy dla zaciskającego zęby pracownika? A może dla poniewieranego nauczyciela? Życzę rychłego końca III RP, choćby w 2015 roku.

UB-eków w więzieniach – to dała nam ta nędzna III RP, że ci, którzy mieli dużo do powiedzenia przed 1989 rokiem, dalej machają szabelką. Gdyby zatriumfowała prawda, to wiele dzisiejszych autorytetów znalazłoby się na ciemnych stronach historii. Póki co są na piedestale, wyznaczają standardy. Życzę Państwu, żeby to się w końcu zmieniło.

Wiary – życzę wiary, która góry przenosi. Wiary w to, że może być lepiej. Wiary w drugiego człowieka, która to wiara ciągle jest niepewna. Wiary w lepsze jutro. Wiary w Boga, który na pewno pomoże. Wierzmy w sukces, bądźmy odważni.

Zwycięstwa – życzę zwycięstwa kandydatowi PiS na prezydenta, Andrzejowi Dudzie. Życzę wygranej PiS w wyborach do parlamentu. Ale nie takiego, które zakończy się rządami PO i PSL, ale dającego możliwość samodzielnego rządzenia, bez wchodzenia w żadne koalicje. Każdemu z osobna życzę zdrowia i wszelkich łask Bożych w nadchodzącym 2015 roku. Życzę Państwu 2015 powodów do świętowania w zbliżającym się roku. Pozostańcie Państwo z prawymsierpowym.pl