mwydawnictwo.pl

mwydawnictwo.pl

Wielkimi krokami zbliża się kanonizacja największego z Polaków. Już za miesiąc Jan Paweł II będzie miał zasięg światowy, bo świętość właśnie taki ma wymiar. O ile błogosławiony czczony jest raczej lokalnie, o tyle święty czczony jest przez cały katolicki świat. Proponujemy Państwu bliższe zapoznanie się z Karolem Wojtyłą. Znamy Go, ale chyba wciąż za mało. W związku z powyższym polecać będziemy różne nowe pozycje książkowe, które ukazały się w ostatnim czasie. Dziś polecamy książkę pt. Wojtyła na podsłuchu. Ta sensacyjna lektura zawiera nieznane teksty i homilie Karola Wojtyły, które były dotąd uważane za bezpowrotnie stracone.

Od lektury tej książki nie sposób się oderwać! – Mimo że zawiera ona liczne dokumenty SB czyta się ją jak piękne świadectwo niezłomności Papieża-Polaka.
Jan Paweł II był bezkompromisowy względem komunizmu, ponieważ będąc duszpasterzem, a potem metropolitą krakowskim, zetknął się z metodami działania służb specjalnych tego systemu, a nawet sam ich doświadczał.
Dopiero teraz – po latach – możemy poznać wiele dokumentów przechowywanych w IPN dotyczących Karola Wojtyły – szlachetnego księdza i człowieka zawsze stającego w obronie prawdy i wiary.

Książka zawiera nieznane homilie i wystąpienia Karola Wojtyły zarejestrowane
przez funkcjonariuszy SB, a także oryginalne dokumenty pozyskane przez nich
drogą operacyjną, czyli wykradzione z Kurii Krakowskiej. Wyłania się z nich

obraz bezkompromisowej walki biskupa Wojtyły z komuną.
Książka ma także „drugi poziom”. Pewne ślady wskazują na przemianę życia
kilku funkcjonariuszy oddelegowanych do inwigilowania Karola Wojtyły.

Autor książki Marek Lasota – publicysta, dyrektor Krakowskiego IPN ukazuje
klimat tamtych dni, objaśnia zasady działania Służby Bezpieczeństwa, nawet
stara się odkryć ślady jakie lektura tekstów Metropolity Karola Wojtyły
mogła wywrzeć na sumienia pracowników SB. Autor książki był członkiem PO. Ta informacja może nieco zniechęcać naszych Czytelników, ale mimo wszystko warto dać szansę i książce i autorowi.

NIEZNANE FAKTY, TAJNE DOKUMENTY Z CZASÓW WALKI KAROLA WOJTYŁY Z IMPERIUM ZŁA