niezlomni.com

niezlomni.com

Z kraju

Niemal każdy minister właściwy ds. transportu wpadał w poślizg jeśli chodzi o drogi, z kolei EB poślizgnęła się przy kolei. Można nawet napisać, że się wykoleiła.

Tytuł może być dla niektórych kompletnie od czapy. Otóż w latach 90-tych było piwo EB, które ponoć gasiło pragnienie i od razu robił się inny (w domyśle, lepszy) klimat. Tak się złożyło, że bohaterka tego wydania przeglądu tygodnia ma identyczne inicjały…

Zastanawia się superministra dlaczego to taka zadyma się zrobiła po jej wypowiedzi. Przecież na 4000 składów do mety dojechało 3998. Skuteczność 99,95%! Rzeczywiście skandal. Ministra zapomniała dodać, że kilkadziesiąt pociągów w ogóle nie odjechało, ale to już taki szczególik.

Mająca męski charakter Elżbieta Bieńkowska jest gwiazdą ostatniego tygodnia. Niektórzy twierdzą, że równy z niej chłop.

A gdyby tak pracownik podległy ministrze powiedział, że spóźnił się 3 godziny do pracy, bo taki mamy klimat, czy ministra też byłaby taka pobłażliwa?

Ulubiona piosenka EB – przepraszam za słońce, przepraszam za deszcz, przepraszam za wszystko, za co tylko chcesz. Ups! Ona z tych co nie znają takiego słowa.

Jak przystało na prawdziwego rycerza, w imieniu rządu przeprosił Donald T., który wrócił akurat z Dolomitów, gdzie szusował na nartach za Twoje i moje pieniądze. Dzienny koszt utrzymania tego darmozjada wyniósł 70 tys. zł. To już nie było ofert last minute?

Skoro mowa o rycerzach, to w ostatnim tygodniu w sejmie padło kilka razy to słowo. Użył go Donald w obronie ministra Arłukowicza, mówiąc, że bronił się on niczym rycerz przed zaciekle go atakującym lobby farmaceutyczno-medycznym. Donald, Bartosz, Ewa (Kopacz), EB mają coś z rycerzy – zakute łby!

Nigdy nie wspieraliśmy, nie wspieramy i nie będziemy wspierać Twojego Ruchu, ale jeden z jej posłów znalazł sposób na mniejsze kolejki do lekarzy. Jego pomysł to ściśnięcie się pacjentów stojących w kolejce. Palikoty to nawet chorych są w stanie wykorzystać do swoich perwersyjnych gierek.

Tajne więzienia CIA w Polsce? Wszyscy śmiali się z Leppera a tu okazuje się, że miał rację. Teraz pytanie, kto przywłaszczył sobie 15 mln zielonych.

Seria pomyłek lekarzy w kolejnych szpitalach nie skłania do zajęcia się nimi. A przydałyby się kamasze dla niektórych z nich.

Oczy przecierałem ze zdumienia, gdy jakiś czas temu ukazała się informacja, że nagrody Kisiela otrzymał Michnik i Rostowski (były minister finansów). Ten pierwszy nie wiem za co dostał, ale ten drugi nagrodę otrzymał za „podtrzymanie nadziei na zieloną wyspę w Polsce”. W takim razie kapituła prawymsierpowym.pl żąda, aby w przyszłym roku nagrodę zgarnęli Donald T. za stworzenie idei zielonej wyspy oraz Bronisław K. za patronowanie tej idei.

Resortowe dzieci panicznie reagują na tę książkę. Ale czy Monika Olejnik (MO) ma jakieś argumenty? Nawet inicjały ją zdradzają. Ze śledztwa prawymsierpowym.pl wynika, że Tomasz Lis był agentem o tajemniczo brzmiącej nazwie („Tlen”) również od inicjałów.

Ten ostatni, broniąc EB, nazwał prawicowych dziennikarzy przaśnymi, oborą itp. Warto rozpisać konkurs na określenia dotyczące Tomasza L.

Ze świata

Na Ukrainie wrze. To już nie jest walka w kategorii piórkowej, ale superciężkiej. Lewy sierpowy Kliczki może nie wystarczyć, ale jak coś prawymsierpowym.pl może przywalić komu trzeba.

Polscy politycy zastanawiają się jak tu pomóc Ukrainie. Rząd nie ma pomysłu, prezydent wysyła misję złożoną z Siwca i Palikota, jedynie opozycja coś tam próbuje działać. A Radek Sikorski aktywnie udziela się na tweeterze.

Moda na rozstania wśród możnych tego świata. Najpierw gruchnęła wiadomość, że Barack Obama ma już dość Michelle i że zaraz po końcu swojej prezydentury nastąpi koniec ich małżeństwa, potem kruchość związku ogłosił prezydent Francji, który rozstał się ze swoją partnerką.

Francuzi są pobłażliwi w tych kwestiach i nie krytykują decyzji prezydenta. Tam zgnilizna przekroczyła już wszelkie normy. Tak to jest, gdy kościoły są puste…

Gdyby mierzyć liczbą ofiar to co się dzieje na świecie to wydarzenia na Ukrainie byłyby ledwie incydentem. W takim Egipcie w ciągu doby zginęło 49 osób (w niedzielę), i 29 osób   (w sobotę).

W Europie rośnie antysemityzm, głosi raport organizacji ds. praw człowieka. Przypominamy tego typu organizacjom, że katolicy to też ludzie i może warto zbadać skalę tego problemu, bo jest wielokrotnie większy.

Groźba ataków na obiekty sportowe w Soczi spędza sen z powiek Putinowi i spółce. Pal licho obiekty sportowe, ale co z ludźmi?

Sport

Lewandowski pobił się z kibicami. Ponoć wygrał i w ten sposób zapewnił sobie tytuł króla strzelców.

Igrzyska w Soczi za pasem. Skoczkowie wkrótce mają odlecieć, ale ważne, żeby tam na miejscu latali. Kowalczyk, żeby odjechała, a reszta niech chociaż godnie nas reprezentuje.

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn już we wrześniu. Inauguracyjny mecz na Stadionie Narodowym. Pamiętajcie o zamknięciu dachu! Tak zawczasu ostrzegamy.

Niemal wszystkie ligi wznowiły grę, a w polskiej ekstraklasie zimowy sen trwa w najlepsze. Sorry, taki mamy klimat!

Sensacyjnie zakończyły się tenisowy turniej w Melbourne (Australian Open). Wygrała Na Li wśród kobiet (nie wiem, które to imię), a wśród mężczyzn Stanislas Wawrinka. Ta informacja podana jest wyłącznie z dziennikarskiego obowiązku. Mówi się jednak, że wygrałby Nadal, tylko miał za słabe plecy, cokolwiek to ma oznaczać.

Radamel Falcao, kolumbijska gwiazda As Monaco, odniósł poważną kontuzję, która może uniemożliwić mu udział na boiskach w Brazylii. Nie podalibyśmy Państwu tej informacji, gdyby nie to, że w szpitalu odwiedził go prezydent Kolumbii. Naszemu Bronkowi przekazujemy informację, że podobną kontuzję odniósł kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski, ale akurat na jego miejscu wyprosiłbym delikwenta za drzwi.

Pogoda

W ostatnich dniach pogoda to temat nr 2 (po Ukrainie). Na Majdanie niby gorąco, a jednak bardzo zimno.

Pierwszy dzień mrozu spowodował chaos na kolei. Nie ma odpowiedzialnych, bo taki mamy klimat.

Kiedyś pogodę zapowiadała Elżbieta Sommer (pseudonim summer, od lata), ale teraz wygryzła ją jej imienniczka Bieńkowska z tym, że ona nie zapowiada, ale mówi jak jest.

Zima zaskoczyła ministrę? Nie, to ministra zaskoczyła zimę!

W ubiegłym roku Bronek K. nie przestraszył się zimy i zgolił wąsy. Co tym razem wyczesze osoba ciesząca się poparciem sięgającym 169%?

Z kolei poparcie dla Donalda T. topnieje jak śnieg wczesną wiosną. Zatem, szanowni Państwo, byle do wiosny!