podprad.org

podprad.org

Z kraju

Okrągły Stół 24 lata później. Donald T. chce powtórki z rozrywki, czyli wasz rząd, nasza kasa. Grubej kreski się zachciało?

Strach z pewnością zajrzał w ślipia Donalda T. skoro takich brzytew się chwyta.

Prezydent do bulu Komorowski nie mówi nie propozycji Tuska. On to lubi wszystko co jest okrągłe.

No i wykończyli Schetynę. Wkrótce Grześki mają zniknąć ze sklepowych półek.

Prośby i błagania Schetyny nie zostały wysłuchane. Ktoś musiał być rzucony na pożarcie.

Stronnicy Grzegorza dwoili się i troili, ale nic to nie dało. Prawdziwych przyjaciół poznaje się jednak w biedzie i dopiero jak przyjdą z paczką do kicia okaże się kto nim był.

Mówi się, że Schetyna pójdzie siedzieć, ale póki co udał się do Tajwanu, czy gdzieś równie daleko.

Grzesiek dostał jeszcze jednego kuksańca. Otóż zabrano pieniądze na drogi w dolnośląskim a przeznaczono je na drogi w Warszawie, bo tu drogi są drogie. Schetynówki będziemy jednak pamiętali, gdy wpadniemy w kolejną dziurę.

Wazeliniarstwo Niesiołka na ostatniej konwencji PO  było tak wielkie, że aż Donald T. był zniesmaczony. Co za dużo to i świnia nie zje.

Ewa Kopacz została wiceprzewodniczącą PO. Specjalistka od trupów przyda się i to już niedługo.

W nagrodę za przekopanie ziemi metr w dół i przesianie przez sito każdej piędzi smoleńskiej ziemi zostaje się w Polsce marszałkiem sejmu. Wiceprzewodniczącym PO zostaje się za przetrzymanie każdej dobrej ustawy w „lodówce”.

Od 15 grudnia PKP zmieniły rozkład jazdy. Do każdego biletu EB (na cześć Elżbiety Bieńkowskiej) gratis. Dla młodszych czytelników informacja, że EB to piwo produkowane kiedyś w Elblągu. Ponoć wysyłają je gdzieś za granicę. Można to samo zrobić z Bieńkowską.

Na kongresie SLD Miller wygłosił płomienne przemówienie. Poparł jakiegoś Niemca na ważne europejskie stanowisko, zaproponował przywrócenie 49 województw. Oczywiście nie omieszkał przekazać, że tylko on jako premier byłby w stanie zmienić Polskę. Miller jest dowodem na to, że Polacy mają bardzo, ale to bardzo słabą pamięć.

Trzy miliony złotych będzie kosztowała sylwestrowa zabawa organizowana przez HGW. Lemingi tym razem będą mogli wyjść na ulice w przeciwieństwie do 13 października, kiedy to zostali w domach.

Ze świata

Na Ukrainie mają swój okrągły stół. Wałki idą na całego. Boksują się, ale wszystkie ciosy idą na korpus. Kliczko robi uniki, córka Tymoszenko się uśmiecha, Janukowycz czeka na instrukcje z Moskwy. Okrągły stół nie tylko w Polsce okaże się klapą.

Relacje z Ukrainy powoli stają się nudne. Jakby w Polsce było wiele lepiej. Tyle, że u nich jest Majdan, a u nas Majdanek.

Wuj przywódcy Korei Północnej skazany na śmierć i stracony. Tam to przynajmniej nepotyzmu nie ma.

Sąd w Indiach uznał homoseksualizm za przestępstwo. A może tak zamknąć ich wszystkich w kiciu i niech się bawią, ale nie za pieniądze podatników.

Rakiety rosyjskie przy granicą z Polską. No to szykują się ruscy na reaktywację ZSRR.

Sport

Stoch wygrał konkurs, piłkarki ręczne awansowały do ćwierćfinału mistrzostw świata a kopacze powoli kończą rundę jesienną. To w skrócie.

Schetyna leci z kolejnych stołków, ale to nie koniec zmartwień, bo i jego Śląsk Wrocław pikuje.

Legia ostatecznie strzeliła bramki w Lidze Europejskiej i nie doszło do całkowitego blamażu. Mecz otwarcia, mecz o wszystko i tak zawsze na końcu jest mecz o honor. Chociaż to udało się uratować.

Grześki idą w odstawkę, a co w takim razie słychać u najsłynniejszego piłkarza pierwszej dekady XXI wieku, czyli Grzegorza Rasiaka? On też poszedł w odstawkę?

Grzegorz Lato odszedł ponad rok temu. Coś pechowe to imię.

Pogoda

Informujemy, że śnieg można spotkać w Kairze i Jerozolimie. Ot, taki wybryk natury.

Cóż, pogoda jest typowo jesienna, ale co się dziwić skoro jest jesień.

Dzień coraz krótszy, noce dłuższe. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez prawymsierpowym.pl wynika, że sytuacja ulegnie zmianie już za tydzień.

Grzesiek, trzymaj się ciepło!