mwydawnictwo.pl

mwydawnictwo.pl

Polecamy Państwu książkę Michaela Hesemanna pt. Ciemne postacie w historii Kościoła. Jak zwykle, najpierw polecamy a potem zapraszamy do recenzji książki (na początku stycznia 2014 r.). Autor jest specjalistą od histoii Kościoła, a jedną z jego książek była praca pt. Pius XII wobec Hitlera (jak wiadomo Żydzi uznają Piusa XII za antysemitę a prawda jest zgoła odmienna).

Książka ukazuje liczne mity, kłamstwa  i czarne legendy dotyczących Kościoła, ponieważ często budowanie wizerunku w oparciu o teorie spiskowe okazuje się być o wiele bardziej fascynujące niż banalna, rozczarowująca prawda. Przedstawianie Ewangelii jako zbioru kłamstw, papieży jako żądnych władzy zbrodniarzy, Kościoła jako instrumentu ucisku, czy Rzymu siedliska nietolerancji  tworzy czarną legendę wokół  jednej z najstarszej instytucji.

Autor zderza nowe i stare legendy z faktami historycznymi. W konsekwencji nierzadko ujawnia się, kim są naprawdę czarne postacie. Poszukuje odpowiedzi na pytanie: co kryje się za wyolbrzymianymi  nierzadko skandalami, związanymi z kacerzami, templariuszami, papieżycą Joanną i innymi domniemanymi ciemnymi postaciami Kościoła. Opowiada się za prawdą historyczną.

Większość z nas mieni się katolikami, ale gdy tylko pojawi się sensacyjna informacja dotycząca Kościoła, od razu z ciekawością przeglądamy Internet, żeby tylko zaspokoić swoją ciekawość. Większość tych informacji jest fałszywa, a podawane są wyłącznie po to, żeby zasiać zamęt, osłabić wiarę. Zdecydowana większość tych sensacyjnych informacji okazuje się być nieprawdą, ale któż z nas to zweryfikuje? Tak naprawdę nie zagłębiamy się dalej, nie drążymy tematu. Inni zrobili to za nas, a potem tylko to kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. Prawdą medialną, kaczką dziennikarską, zwykłym blefem. A Kościół od dwóch tysięcy lat jest zasypywany najprzeróżniejszymi legendami, które z rzeczywistością niewiele mają wspólnego.

W książce ukazane są postacie do dziś budzące wątpliwości, ale te wątpliwości szerzą przeważnie ludzie słabej wiary lub też ludzie, którzy z wiarą wiele wspólnego nie mają. Maria Magdalenia, Leonardo da Vinci, Galileusz i wielu innych – to m.in, znajdą Państwo w najnowszej książce polecanej przez Wydawnictwo M.