gry-online.pl

gry-online.pl

Z kraju

13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania gronkowca. Żeby utrzymać się przy korycie bufetowa zaproponuje dopłatę do przejazdu komunikacją miejską. Każdy przejechany kilometr w zależności od taryfy będzie wynosił od 1,8 zł do 3 zł. To wszystko będą wypłacać kierowcy autobusów tudzież biletodajki (zwane dotychczas biletomatami). HGW ma gest!

Premier i prezydent zgodnym chórem zachęcają do pozostania w domu 13 października. Motywują to pechową trzynastką. Czyżby uczestnikom referendum coś groziło? Poza tym jak wiadomo to państwo ma monopol na przemoc…

Premiera i prezydenta należy słuchać, ale po to tylko, żeby wiedzieć co myślą, a żeby było dobrze należy zrobić odwrotnie niż oni myślą, a wtedy będzie dobrze. 13 października ruszmy zadki i do urn uderzmy!

Wyborcy PO mogą czuć mały żalek, że poseł o tym nazwisku został zawieszony. Ciut większy żalek mogą czuć zwolennicy jedynego bożego syna w PO, czyli posła Godsona. Jest to przejaw rasizmu, choć PO broni się, że przecież ciemnoskóry poseł sam opuścił ziemię obiecaną. Gowin dostał grzywnę w wysokości 1 tys. zł, ale wolał się sam zawiesić. Z tego jego zawieszenia można wysnuć wniosek, że próba zawieszenia nie była udana, choć sam Gowin powinien uważać, bo niejednego udało się już zawiesić za rządów PO (Petelicki, Lepper, inżynier majstrujący przy Tupolewie, itd.).

Platforma traci prawe skrzydło. Mayday, mayday. SOS, SOS! A zresztą niech spada i tonie!

Do szkoły polazły 6-latki. Ja się pytam, dlaczego nie do pracy?

Protesty rodziców nic nie dają. Nic to, że rodzice, psychologowie, specjaliści trąbią, żeby nie odbierać dzieciom dzieciństwa. Rząd ma chytry plan, polegający na tym, że pracę rozpocznie się w wieku 10 lat a zakończy w wieku 67 lat (ale i to przecież da się przedłużyć do 80).

Pan Tadeusz ma zniknąć z kanonu lektur obowiązkowych w gimnazjach. Co w zamian? Harry Potter? A może Państwo znają inny gniot współczesnej literatury, który nadałby się dla naszych nieco większych pociech?

Czy minister Rostowski zostanie odwołany? To pytanie krążyło i wciąż krąży po sejmie. Otóż informujemy, że nie zostanie odwołany a jedyna nadzieja w tym, że Vincent wpadnie do dziury … budżetowej.

Świat

Obama ogłasza, że USA nie pozostaną obojętne na działania władz syryjskich. Słuchając Obamy człowiek zastanawia się, czy rzeczywiście ma oba.

Obama jest w buszu jeśli chodzi o decyzyjność. Cóż, ciamciaramcie to chyba znak czasu. Komorowski, Rostowski to polscy przedstawiciele tego rodzącego się gatunku.

Świat zastanawia się, czy w Syrii użyto broni chemicznej. Chemicy w pełnej gotowości. A co z bronią biologiczną? Ekonomiści już liczą zyski i straty przy okazji wojny. Rok szkolny już rozpoczęty, a zgodnie z prawami fizyki wszystko nabiera przyspieszenia. Tylko jakoś logiki w tym wszystkim brak.

Żałuję, że pilniej nie uczyłem się chemii w szkole. A i z biologii prymusem nie byłem. A teraz wychodzi na to, że na topie jest broń chemiczna i biologiczna.

Świat zmierza ku III Wojnie Światowej. Do trzech razy sztuka?

Plotka potrafi zabić, powiedział papież Franciszek. Co zatem z tą wojną? Plotka czy prawda?

Sport

Polska drużyna znowu nie awansowała do Ligi Mistrzów. To akurat jest prawda.

Prawdą jest również, że UEFA dostała od kibiców niezłego kuksańca. Nawet mafia musiała być zdziwiona transparentem.

Sensacją okazało się nie powołanie do kadry siatkarzy Bartmana. Cóż, wytłumaczenie jest jedno. Bartman to jednak nie Batman.

Bale przeszedł do Realu Madryt. Trener Ancelotti liczy na liczne bale w związku z tym, ale pieniądze nie grają.

Tymczasem Lewandowski znowu się zablokował. Strzela, ale jakoś nie wpada. Jeśli nie strzeli Czarnogórcom to kibice prędko mu tego nie zapomną.

O ile Legia zagra w pucharze pocieszenia, czyli w Lidze Europejskiej, to gorzej sytuacja wygląda z reprezentacją Polski. Żadnego pucharu pocieszenia nie będzie, a transmisje z Rio de Janeiro trzeba będzie oglądać w telewizji. Miała być Brazylia, zostanie bazylia, która ponoć ma właściwości lecznicze. Jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi co się ma.

Pogoda

Zimno, deszcze, potem jeszcze zimniej, deszcz ze śniegiem, potem coraz zimniej, śnieg, cała masa śniegu. I tak przez bite 8 miesięcy. Oby do wiosny!

Redakcja prawymsierpowym.pl liczy na wcześniejszą odwilż w polityce, ale to są daremne żale i próżne trudy.

Jeszcze parę lat temu rząd ogłaszał jesienną ofensywę, której i tak ostatecznie nie było. Teraz to już nawet nie ma zapowiedzi ofensywy. Rząd w głębokiej defensywie.

Cała prawica do ataku, bo najlepszą obroną jest atak. Hurra! Razem na PO!