indeksbGdy wyjmowałem wyżej wspomnianą książkę z koperty poczułem lekkie rozczarowanie. Okładka miękka, format niewielki… ale! Zaraz złapałem się na tym, że ta publikacja ma dotrzeć do wszystkich, pod przysłowiowe strzechy, dlatego musi mieć takie warunki, by jej cena była jak najniższa. Skoro TVN co dzień sączy swoją propagandę to niech nasza książka będzie ogólnodostępna. A książkę Doroty Kani naprawdę warto przeczytać (Dorota Kania „Cień Tajnych Służb” Polityczne zabójstwa, niewyjaśnione samobójstwa, niepublikowane dokumenty, nieznane archiwa, Wydawnictwo M, Kraków 2013 r., cena: 29,90 zł).

Ta książka poraża i wbija w fotel (to za mało powiedziane), sprawy przedstawione w niej są tragedią całego państwa, państwa które już nie istnieje… przynajmniej w wymiarze Państwa Prawa. Polskiego Państwa Prawa.

Opisywane wydarzenia, przedstawione są chronologicznie, od początków państwa kryjącego się pod nazwą III RP, aż po serię „przypadkowych” zgonów konkretnych osób niedługo po tzw. „Katastrofie Smoleńskiej”.

Co warto podkreślić Dorota Kania opiera się na dotychczas niepublikowanych dokumentach, tym samym daje nam duża, nową wiedzę, pisaliśmy już na prawymsierpowym.pl o niektórych zbrodniach popełnionych w III RP, ale Kania uzupełnia te informacje o nowe fakty. Kilka fotokopii dokumentów jest zamieszczonych w książce. O czym pisze autorka, jakie niewygodne informacje zamieszcza? Współpraca oficerów Centralnego Biura Śledczego z mafią (czytaj: z byłymi oficerami komunistycznych spec służb), zamachy na uczciwych oficerów polskiej policji (śmierć w trakcie prowadzonego śledztwa), zamachy na prokuratorów wreszcie sfingowana śmierć komendanta policji (to w ciągle gorącej sprawie Olewnika) i wszystko w cieniu służb. Wiele dodatkowych informacji o naszej najnowszej rzeczywistości znajdziecie Państwo w książce.

Bardzo ciekawe zjawisko opisane jest w rozdziale poświęconym Andrzejowi Lepperowi, liderowi „Samoobrony”. Swoistym opiekunem Leppera był jego najbliższy współpracownik Janusz Maksymiuk (tajny współpracownik służb PRL… Analogicznie Wałęsa pod skrzydłami Mieczysława Wachowskiego? Idąc tym tropem zadajmy sobie pytanie kto jest opiekunem Palikota w „jego” Ruchu, a kto patronem Andrzeja Rozenka? Już przedstawiany jako poważny polityk, kandydat na kandydata na prezydenta Warszawy.

W tle kilku spraw pojawia się postać Bronisława Komorowskiego. Na początku lat 90-tych pozwalał zatrudniać w nowych służbach wojskowych oficerów komunistycznego wywiadu, w roku 2001 roku utrzymywał klauzule tajności nadane przez Wojskowe Służby Informacyjne dokumentom przekazywanym do IPN-u. Polował także wspólnie z Włodzimierzem Olewnikiem. Rzeczywistość III RP…

Warto dodać, iż autorka „W Cieniu Tajnych Służb” została skazana prawomocnym wyrokiem za publikacje na temat oficerów SB PRL, a następnie funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W 2011 roku Departament Stanu USA wskazał tę sytuację  jako przykład łamania wolności słowa przez władze RP. Choćby ten fakt powinien zachęcić Czytelników, by sięgnęli po tę książkę. Naprawdę warto, szczerze polecamy!