zdjęcie niepoprawni.pl

Z kraju

Kto może być bohaterem Solidarności po tym jak mit Bolka Wałęsy upada coraz bardziej? Henryka odpada, bo ma zbyt krzywy nos. Bogdan B. – imię bezpłciowe, inicjały takie jak Bogusław Bagsik, a i pazerny na kasę. Szukajcie dalej, a może znajdziecie.

A Wajda kręci film o Wałęsie. Słowo kręci jest tu jak najbardziej na miejscu.

Mury kłamstwa kruszeją, a co dopiero lichy płot. Zamiast grubą rybą, Wałęsa staje się płotkiem, a może płotką. Choć jemu akurat nie jest wszystko jedno (jedyne co mu się chwali).

Na gwałt potrzebny jest bohater, a chętnych nie widać, bo za bardzo będą grzebać w życiorysie. Różne brudy wyjdą w praniu, więc nie ma się co wychylać.

Skoro mowa o gwałcie to warto napisać, że niedawno odbył się marsz szmat. Nie, żeby ktoś złośliwy nazwał tak maszerujące. One same się tak nazwały. Protestowały przeciwko gwałtom. Sądząc po okrzykach i ubiorach, i nazwie one są przeciw a nawet za.

Czego uczą się dzieci w szkole? Ano tego, że chłopak + chłopak jest ok. A potem dziwią się, że przyrost jest ujemny.

Skoro istnieje minister ds. równości w ramach równowagi powinien funkcjonować również minister ds. nierówności. Zająłby się on nierównościami w sferze ekonomicznej. Zapewniam, że miałby ręce pełne roboty.

Donald Tusk szefem Komisji Europejskiej? Najpierw rozwalił Polskę, teraz zabierze się za Europę. Gratulujemy pomysłu, ale jednocześnie nie mówimy nie. Bierzcie go, byle dalej stąd!

Religia na maturze to według lewaków skandal nad skandalami. Pewnie chcieliby, żeby wprowadzić ateizm na maturze, ale przecież skoro według nich Boga nie ma, to i nie ma o czym pisać. Lewacy dążą do tego, żeby ateistom całkowicie ułatwić zdanie matury poprzez pozostawienie pytań bez odpowiedzi. Zdawalność wśród ateistów wyniosłaby 100%, co potwierdziłoby ich przypuszczenia, że pomoc Boga nie jest do zdania matury koniecznie potrzebna.

Kościół w Polsce jest obiektem coraz bardziej brutalnych ataków. Atakujący przeminą, a Kościół trwać będzie. Daremne żale, próżny trud…

Nowakiem zajmie się CBA. Zegarmistrz światła purpurowy ze wstydu nie ma się jednak czego obawiać. Parasol ochronny ma zapewniony.

Najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że prezydent Komorowski jest piękny, przystojny, sympatyczny, dowcipny. Oczywiście jest też tradycjonalistą. Nic to, że 2 maja podczas święta flagi próżno było jej szukać w tłumie różowych stworów. Nic to, że podpisał ustawę, która zmusza Ciebie i mnie do tego, żeby pracować do 67 roku życia. Wszystko to nic. Ważne, że mamy naprawdę sympatycznego prezydenta. Mamy to, na co zasługujemy.

Ze świata

Europejscy politycy ostro zaatakowali premiera Węgier Orbana. A ten robi swoje. W historii Węgier na pewno zapisze się złotymi zgłoskami, a o krytykujących go świat szybko zapomni.

80-letni Japończyk zdobył Mount Everest! U nas 61-letni Komorowski (urodziny 4 czerwca) oraz 56-letni Tusk dawno osiągnęli szczyty…głupoty, kłamstwa i podłości.

Na przedmieściach Sztokholmu od kilku dni trwają zamieszki. Nacjonaliści twierdzą, że to wina zbytniego otwarcia się Szwecji na imigrantów, a socjaliści, że to wina zbyt dużego rozwarstwienia ekonomicznego. Obie strony mają rację, więc tłuc się będą kolejne dni.

Nigeria zwolni z więzień wszystkie kobiety podejrzewane o terroryzm. Wystarczyło, że Tusk pojechał do tego afrykańskiego kraju i od razu kajdany spadają. W Polsce przestępcy też mają się całkiem nieźle.

Afery związane z administracją Obamy (nękanie Tea Party, inwigilacja dziennikarzy) nie odbijają się na sondażach. Skąd my to znamy!

Sport

Tylko trzech Polaków zdobyło najcenniejsze trofeum w klubowej piłce nożnej w Europie. Byli to: Zbigniew Boniek (Juventus Turyn), Józef Młynarczyk (Fc Porto) i Jerzy Dudek (Fc Liverpool). Teraz szansa przed trzema kolejnymi: Jakubem Błaszczykowskim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem (Borussia Dortmund). Trzy  pieczenie na jednym ogniu.

Mecz na szczycie polskiej ekstraklasy zakończył się. Nie jest ważne jaki był wynik i kto będzie mistrzem. Ważne, że mecz się zakończył i nikt nie umarł … z nudów.

Komentatorzy meczu Legia-Lech za wszelką cenę chcieli podgrzać atmosferę, ale jaki był koń każdy widział. Koń by się uśmiał.

Janowicz zdarł koszulkę. Tenis powoli przestaje być sportem dżentelmenów.

Świetnie spisują się podczas Giro d’Italia polscy kolarze: Przemysław Niemiec i Rafał Majka. Dobry Niemiec nie jest zły, a Majka Jeżowska niech nie myśli, że tylko ona może być znaną Majką.

Pogoda

Nad USA przechodzą tornada, w Polsce gradobicia. Zachciało się wam wiosny! A jak do tego dodać komary i meszki to niejeden z nas pomyśli: „zimo, wróć”!

W Polsce jak zwykle pogoda dla bogaczy. Bogatemu to i byk się ocieli.

Sondaże dla PO są coraz gorsze. Czyżby słońce Peru traciło swą moc?